Sport247 Tenis

Iga Świątek udzieliła wypowiedzi na temat Lewandowskiego. Piękne słowa

Iga Świątek opowiedziała o tym, w jaki sposób inspirował ją Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium od lat utrzymuje się na najwyższym poziomie, co imponowało i imponuje najlepszej tenisistce na świecie.

Iga Świątek wygrywając turniej w Rzymie, wyprzedziła Agnieszkę Radwańską jeśli chodzi o zwycięstwa w imprezach rangi WTA 1000 i stała się najbardziej utytułowaną polską tenisistką. 20-latka śrubuje też rekordy jeśli chodzi o liczbę kolejnych meczów bez porażki. Pokonanie Ons Jabeur było już 28 zwycięstwem z rzędu.

Przed zbliżającym się turniejem w Roland Garros, w którym Polka będzie faworytką, udzieliła ona wywiadu tygodnikowi „Sport Bild”. Jednym z tematów poruszonych w rozmowie była postać Roberta Lewandowskiego. Świątek nie ukrywa, że kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski był jej inspiracją.

– Od tylu lat jest na szczycie i jest wzorem do naśladowania dla dzieci w Polsce. Futbol u nas jest najpopularniejszy. Mam nadzieję, że tenis wkrótce nadrobi zaległości – stwierdziła tenisistka

– Robert to synonim konsekwencji i pozostawania na szczycie przez lata. Dzięki takim sportowcom jak Lewandowski łatwiej było mi uwierzyć, że również mogę dostać się na szczyt. Robert to wspaniały facet. Rozmawiałam z nim dwukrotnie podczas ceremonii, głównie o moim zwycięstwie w French Open – dodała.

Do startu Roland Garros zostało już tylko kilka dni, bowiem turniej rozpocznie się 22 maja. Rywalizację na francuskich kortach będzie można śledzić na antenach Eurosportu. W turnieju wystąpi pięcioro Polaków. W rywalizacji mężczyzn zobaczymy Huberta Hurkacz i Kamila Majchrzaka, z kolei wśród zawodniczek pojawią się Iga Świątek, Magda Linette oraz Magdalena Fręch.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713