Tenis

Gigantyczny sukces Huberta Hurkacza. Polski tenisista awansuje w rankingu i zarobi krocie

Fot. Screen // Twitter // Polsat Sport

Hubert Hurkacz odniósł na tegorocznym Wimbledonie życiowy sukces. Polak doszedł aż do półfinału tego turnieju, po drodze eliminując legendę tenisa, Rogera Federera. 24-latek teraz może liczyć się z wielką premią oraz awansem w rankingu ATP.

Mamy kolejny powód do dumy z polskiego tenisa. Hubert Hurkacz osiągnął niesamowity wynik w jednym z najważniejszych turniejów na świecie. 24-latek pożegnał się z zawodami dopiero w półfinale, kiedy to lepszy od niego okazał się Włoch, Matteo Berrettini. Nie można nie wspomnieć także o tym, co Polak zrobił w ćwierćfinale. Hurkacz wygrał 3:0 z Rogerem Federerem, który po raz pierwszy w historii swoich występów na Wimbledonie oddał seta bez zdobycia chociażby jednego gema.

Hurkacz podchodził do turnieju rozgrywanego w Londynie jako 18. rakieta świata. Dzięki swojemu świetnemu występowi wrocławianin awansuje o 7. lokat. To druga najwyższa pozycja w historii męskiego tenisa w Polsce. Wyżej od 24-latka był jedynie Wojciech Fibak, kiedy to około 50 lat temu zajmował 10. miejsce. Półfinalista Wimbledonu może zrównać się z legendą nie grając nawet jednego meczu, gdyż przesunie się do pierwszej dziesiątki, jeżeli Roger Federer zakończy karierę, co jest możliwym scenariuszem.

Dla Huberta Hurkacza sukces na Wimbledonie to nie tylko awans w rankingu, ale także największa wypłata w życiu. Dotychczas Polak zarobił najwięcej za wygranie turnieju w Miami. Otrzymał wtedy około 300 tysięcy dolarów. Angielski turniej okazał się dla niego prawdziwą żyłą złota, ponieważ za osiągnięcie półfinału zainkasuje aż 465 tys. funtów, czyli ok. 2,5 mln złotych.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.