Reklama
Transfery

Mario Balotelli może wrócić do Premier League. Prezydent jego obecnego klubu potwierdza

Fot. Screen / YouTube / Ajansspor

Mario Balotelli znowu może przypomnieć o sobie w świecie wielkiego futbolu. Włoski napastnik znalazł się w kręgu zainteresowań Newcastle United.

Balotelli od lipca 2021. roku jest zawodnikiem Adany Demirspor. I trzeba przyznać, że liga turecka mu służy. 31-latek tylko w tym sezonie strzelił już 7 bramek i zanotował 2 asysty w Super Lig, a do tego dołożył 1 trafienie oraz 2 ostatnie podania w krajowym pucharze.

Swoimi dobrymi występami Włoch zwrócił na siebie uwagę kilku klubów. Jedna z ofert pojawiła się od drużyny z Arabii Saudyjskiej. Została jednak odrzucona. Mimo to pozostanie „Super Mario” w Turcji wcale nie jest przesądzone, bowiem jedną z drużyn starającą się o podpis Balotellego jest Newcastle United.

 Zawsze pojawiają się propozycje dla graczy takich jak Balotelli, ale w tej chwili nie planujemy ich przyjmować. Balotelli otrzymał ofertę szacowaną na około 6-6,5 miliona euro, ale nie przyjęliśmy jej, ponieważ kiedy próbujesz kupić piłkarza tego kalibru, propozycja na tym poziomie jest niewystarczająca. Złożyła ją arabska drużyna. Odmówiliśmy. Newcastle United rozważało podpisanie Balotellego, ale jak dotąd nie otrzymaliśmy formalnej propozycji – powiedział Murat Sancak, prezydent Adana Demirspor.

Aby odszedł, trzeba włożyć 10 milionów euro. Chociaż klauzula odstępnego jest niższa, wtedy „zielone światło” musi dać sam zawodnik – dodał.

Balotelli ma za sobą występy w dwóch klubach z Premier League. Najpierw w latach 2010-2013 reprezentował barwy Manchesteru City, a następnie spędził sezon 2014/2015 w Liverpoolu. Na angielskich boiskach strzelił łącznie 21 bramek.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej