Kadra

Jest oficjalne potwierdzenie. Ważny reprezentant Polski nie zagra w meczu z Rosją

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

FIFA podjęła decyzję do co zawieszeń za kartki w fazie grupowej el. mundialu w Katarze. Zdyskwalifikowani po ostatnim meczu grupowym zawodnicy nie będą mogli wystąpić w pierwszym spotkaniu baraży.

Zasady dyskwalifikacji za kartki były w tych eliminacjach dosyć surowe. Piłkarze po otrzymaniu zaledwie dwóch żółtych kartoników musieli opuścić kolejne spotkanie swojej drużyny narodowej.

Jeśli chodzi o reprezentację Polski, to przez tę regułę zabrakło w niej m.in. Grzegorza Krychowiaka w starciu z Węgrami. Zawodnik FK Krasnodar otrzymał swoją drugą żółtą kartę w meczu z Andorą, w związku z czym nie zagrał w kluczowym meczu eliminacji.

Po kilku tygodniach oczekiwania FIFA w końcu zadecydowała o bardzo ważnym szczególe dotyczącym baraży tegorocznych mistrzostw świata w Katarze. Kary dla graczy, którzy uzyskali zawieszenie po ostatnich spotkaniach fazy grupowej będą podtrzymane.

Jest to fatalna informacja dla obu stron. Aleksandr Gołovin oraz Fedor Smołov byli bardzo ważnymi ogniwami reprezentacji Rosji podczas eliminacji do mundialu. U nas natomiast zabraknie Mateusza Klicha.

Pomocnik Leeds United zagrał w zaledwie czterech meczach el. mistrzostw świata w Katarze. Z dwóch zgrupowań wykluczyły go pozytywne testy na obecność koronawirusa. 31-latek zagrał jedynie w czterech ostatnich spotkaniach tych rozgrywek, a w starciach z Andorą i Węgrami został ukarany żółtymi kartkami.

Spore nerwy opuszczą natomiast m.in. Kamila Glika. Gdyby defensor Benevento otrzymał upomnienie w meczu z Rosją, to jego występ w ewentualnym finale baraży byłby niemożliwy. FIFA wyzerowała jednak licznik kartek tym zawodnikom, których zawieszenie jeszcze nie dotyczyło.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.