Reklama
Liga Europy

UEFA ponownie ukarała Legię Warszawa. Powodem decyzji zachowanie kibiców

Legia Warszawa
Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

UEFA nałożyła kolejną karę na Legię Warszawa. Tym razem europejska federacja zgłosiła zastrzeżenia odnośnie do meczu fazy grupowej pomiędzy mistrzami Polski a SSC Napoli.

Legia na własnym obiekcie podejmowała zespół spod Wezuwiusza 4 listopada. Wówczas legioniści przegrali 1:4. Teraz na stołeczny klub została nałożona kara.

Legia ukarana

UEFA podjęła decyzję o częściowym zamknięciu stadionu Legii na jedno spotkanie domowe. Chodzi konkretnie o trybunę północną, czyli tak zwaną „Żyletę”. Mowa oczywiście o meczu w ramach europejskich pucharów.

Polska drużyna zakończyła już swoją tegoroczną przygodę w Lidze Europy. Dlatego też karę odroczono. Ustanowiono bowiem ją w zawieszeniu na dwa lata.

Co więcej, na klub nałożono grzywnę w wysokości 40 tysięcy euro. To efekt użycia środków pirotechnicznych przez sympatyków Legii, a także blokowania przejść komunikacyjnych.

Źródło: UEFA

Reklama
Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.