Liga Europy

Artur Jędrzejczyk wskazał przyczynę porażki z Napoli. „W meczu z Leicester było inaczej”

FOT PAWEL JERZMANOWSKI 2021-02-20 PILKA NOZNA – EKSTRAKLASA LEGIA WARSZAWA – WISLA PLOCK 5-2 JEDRZEJCZYK ARTUR

Legia Warszawa przegrała z Napoli 0:3 w ramach meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Kapitan „Wojskowych”, Artur Jędrzejczyk w wywiadzie pomeczowym wyznał, co według niego poszło źle.

Podopieczni Czesława Michniewicza dzielnie bronili dostępu do bramki Cezarego Miszty przez prawie 80. minut, ale ostatecznie nie wytrzymali naporu włoskiej ekipy. Wynik otworzył Lorenzo Insigne, a po golu 30-latka defensywa Legii nie wróciła już do siebie. Efektem takiego stanu rzeczy były kolejne bramki, tym razem w wykonaniu Osimena oraz Politano.

Pomimo wysokiej porażki mistrzowie Polski nadal są liderami grupy C Ligi Europy, chociaż jakikolwiek punkty na Stadio Diego Armando Maradona praktycznie gwarantował im grę w europejskich pucharach na wiosnę. Teraz piłkarze z Warszawy nadal będą musieli punktować, jeśli marzą o grze w chociażby Lidze Konferencji.

Po meczu z Napoli Artur Jędrzejczyk wziął udział w rozmowie z dziennikarzem stacji Viaplay. Kapitan Legii nie krył rozczarowania wynikiem.

Biegaliśmy, walczyliśmy, ale to jest za mało. Musieliśmy więcej grać w piłkę. W 80. minucie mieliśmy super swoją sytuację, później drugą wypracował Kastrati. Można powiedzieć, że przy tej słabszej grze zdołaliśmy stworzyć szanse i powinniśmy je wykorzystać. Mamy szansę, za chwilę akcja idzie w drugą stronę i dostajemy bramkę.

Powiedział 33-latek.

Doświadczony obrońca wskazał także przyczynę niekorzystnego rezultatu. Według niego zadecydowały personalia.

Wiemy, jakich mają zawodników, co oni potrafią. Staraliśmy się i walczyliśmy. W meczu z Leicester po prostu graliśmy więcej w piłkę i to jest chyba przyczyna dzisiejszej porażki. Osimhen to bardzo trudny rywal tym bardziej, że wchodzi na ostatnie 20-30 minut, gdzie my też jesteśmy zmęczeni. Jest bardzo ciężki do upilnowania i to było widać na boisku

Podsumował Jędrzejczyk.

Swoje kolejne spotkanie w Lidze Europy Legia rozegra także przeciwko Napoli. Mecz 4. kolejki tych rozgrywek odbędzie się w Warszawie 4 listopada o godzinie 18:45.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.