Hiszpania

Florentino Perez wskazał transfer stulecia Realu Madryt. Nieoczywisty wybór

grafika: własne/Krótka Piłka

Volker Struth spotkał się z Florentino Perezem. Prezes Realu Madryt w trakcie rozmowy z agentem Toniego Kroosa powiedział, że uważa sprowadzenie niemieckiego pomocnika za transfer stulecia „Królewskich”. Według niego transakcja jest nie do pobicia pod względem stosunku ceny do jakości.

W trykocie „Los Blancos” występowało i wciąż występuje wielu genialnych piłkarzy. Sporo z nich trafiało do stolicy Hiszpanii w ramach głośnych transferów. Włodarze Realu też potrafili jednak korzystać z okazji, jakie pojawiały się na rynku.

Kroos transferem stulecia Realu

W taki sposób szeregi „Królewskich” wzmocnił na przykład Toni Kroos. Niemiec latem 2014 roku odszedł z Bayernu Monachium. Wtedy „Bawarczycy” na jego sprzedaży zainkasowali tylko i wyłącznie 25 milionów euro. Pomocnik od lat odgrywa kluczową rolę w Realu.

Volker Struth twierdzi, że Florentino Perez nazwał zakontraktowanie 106-krotnego reprezentanta Niemiec transferem stulecia hiszpańskiego klubu. Agent Toniego Kroosa uchylił rąbka tajemnicy na temat wymiany zdań z szefem „Los Galacticos”.

– Krótko przed wybuchem pandemii Florentino Perez zaprosił mnie ma lunch – to bardzo miła osoba, ma świetną osobowość. Wydaje się przedsiębiorczy, ale przy tym wszystkim pozostaje ludzki – stwierdził.

– Wyjaśnił mi, dlaczego to właśnie Toni Kroos jest dla niego transferem stulecia Realu Madryt. Według Pereza transakcja jest nie do pobicia pod względem stosunku ceny do jakości – powiedział.

Przyszłość Kroosa

Obecna umowa 31-latka obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Według hiszpańskich mediów Real planuje przedłużenie współpracy o jeszcze jeden sezon. Jeśli Toni zaakceptuje propozycję, nowy kontrakt wypełni w wieku 34 lat i najprawdopodobniej zakończy wówczas karierę.

Aktualnie Kroos jest fundamentalnym elementem w układance Carlo Ancelottiego. W sezonie 2021/22 rozegrał do tej pory 14 meczów. Zdobył w nich 3 bramki, a także zanotował 2 asysty.

Źródło: OMR Podcast

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.