Reklama
Liga Europy

Kapitalna akcja Zielińskiego! Włosi zachwyceni grą Polaka

Piotr Zieliński
Fot. Screen: YouTube/Napoli Magazine

Piotr Zieliński poprowadził Napoli do zwycięstwa nad Leicester. Reprezentant Polski pełnił w tym meczu funkcję kapitana. Według włoskich mediów był czołową postacią drużyny kierowanej przez Luciano Spallettiego.

Klub z Półwyspu Apenińskiego zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy dopiero w ostatniej kolejce rozgrywek grupowych. Wówczas pokonał „Lisy” 3:2. Wynik rywalizacji otworzył Adam Ounas. Pozostałe dwie bramki dla gospodarzy zdobył Elif Elmas. Jeśli natomiast chodzi o gości, na listę strzelców wpisali się Jonny Evans oraz Kiernan Dewsbury-Hall.

Kapitan Zieliński

Jednym z architektów zwycięstwa był Zieliński. Co prawda Polak nie strzelił gola. Nie zanotował również asysty, lecz dyrygował drugą linią Napoli. Miał ogromny udział przy pierwszym trafieniu Elmasa.

Wówczas przebiegł kilkanaście metrów z futbolówką przy nodze, a następnie prostopadłym podaniem wyprowadził na czystą pozycję napastnika Napoli. Andrea Petagna odegrał piłkę do Macedończyka, który pokonał bezradnego Kaspera Schmeichela.

Oceny włoskich mediów

Grę Zielińskiego docenili dziennikarze z Italii. Według nich Polak był jedną z najjaśniejszych postaci Napoli. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że „Zielu” rozegrał bardzo dobry mecz. Skrót meczu między Napoli a Leicester można obejrzeć na oficjalnej stronie UEFA.

  • Był światłem Napoli. Przechwycił piłkę, aby rozpocząć akcję bramkową na 1:0, wspaniałe wertykalne podanie przy golu na 2:0. Odzyskiwał bardzo ważne piłki w linii środkowej – „La Gazzetta dello Sport”, ocena „7,5” w skali 1-10.
  • Co prawda Macedończyk Elmas strzelił dwa gole, ale to Zieliński dyrygował linią pomocy, starając się w miarę możliwości ograniczać ataki rywala – „Cuore Azzuro”.
  • Zieliński super. Na nim opierał się stały środek ciężkości, grał nawet bardziej z tyłu niż zwykle. Z jego stóp urodziły się pierwsze dwa gole dla Napoli – „TUTTOmercatoWEB”, ocena „7,5”.
  • Świetnie sprawdził się na pozycji środkowego pomocnika, gdzie imponował błyskotliwymi kontaktami z piłką, posyłaniem długich podań, a przy tym wykazywał osobistą inicjatywę. Piękne zagranie do Petagny przy akcji bramkowej. Dominator – „Eurosport”, ocena „7”.

Źródło: Sport.pl

Reklama
Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.