Polacy za granicą

Shay Given ocenił Bielika i Jóźwiaka. Irlandczyk zachwycony Polakami. Wskazał jednak, co musi poprawić skrzydłowy

Kamil Jóźwiak
Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Tomasz Ćwiąkała prowadzi swój program „The Legends”. Dziennikarz rozmawia w nim z, jak sama nazwa wskazuje, z piłkarzami legendarnymi, którzy w pewien sposób zapisali się na kartach futbolu. W najnowszym odcinku formatu pojawił się Shay Given. 45-latek ocenił podczas rozmowy Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka, z którymi miał do czynienia w Derby County.

Ostatnie przygody naszego duetu w drużynie „Baranów” nie należą do najlepszych. Bielik leczy kontuzję, natomiast Jóźwiak ostatnie spotkanie zagrał 30 października. Skrzydłowy ostatnio całe spotkania przesiaduje na ławce rezerwowych. Do tej pory uzbierał zaledwie 13 występów.

Ćwiąkała w rozmowie z Shay’em Givenem, asystentem Wayne’a Rooneya w Derby County zapytał o to, jak ocenia umiejętności wspomnianej dwójki. Jeśli chodzi zarówno o Jóźwiaka, jak i Bielika, Irlandczyk nie szczędził pochwał.

„To dwaj bardzo dobrzy chłopcy, także poza boiskiem. Mili ludzie. Krystian spędził w Anglii znacznie więcej czasu niż Kamil, ponieważ wcześniej grał w Arsenalu. Uważam, że jest znakomity. Niestety miał pecha z kontuzjami, ale moim zdaniem ma przed sobą wielką przyszłość. Jest fantastycznym zawodnikiem.

W tamtym sezonie, kiedy złapał kontuzję, oznaczało to dla nas wielką stratę. To był filar naszej drużyny, wyniki znacząco się pogorszyły, kiedy go straciliśmy”

Przyznał w programie „The Legends”.

W przypadku Jóźwiaka Given także powiedział wiele dobrego. Wskazał wiele jego dobrych cech, jednak znalazł także pewien problem. 45-latek określił, co musi poprawić w swojej grze 23-latek.

„Kamil trafił do nas bezpośrednio z Polski. Jemu adaptacja zajęła nieco więcej czasu. Jest zawodnikiem nastawionym na grę do przodu.

Jest bardzo szybki, sprawia defensywie przeciwnika wiele problemów. Musi tylko się poprawić w końcowej fazie akcji, szczególnie jeśli mówimy o ostatnim podaniu.

Powtórzę, Kamil to bardzo dobry zawodnik. Ciężko jest bronić przeciwko niemu. Jest szybki, silny, a poza tym bardzo błyskotliwy, ma dużą różnorodność zagrań”

Ocenił.