Reklama
Transfery

Łukasz Teodorczyk może wrócić do Ekstraklasy. Napastnik został zaoferowany jednemu z klubów

Fot. Paweł Jerzmanowski

Łukasz Teodorczyk po ośmiu latach nieobecności może ponownie zagrać na boiskach Ekstraklasy. Były reprezentant Polski został zaoferowany Radomiakowi Radom – informuje portal Weszlo.com.

Kariera Teodorczyka od kilku lat nie układa się po myśli zawodnika oraz kibiców. Po wyjeździe z Polski napastnik był gwiazdą Dynama Kijów oraz Anderlechtu, w barwach którego został nawet królem strzelców ligi belgijskiej. Następnie za 7 milionów euro trafił do Udinese.

Przenosiny 19-krotnego reprezentanta Polski na Stadio Friuli okazały się niezwykle nietrafionym ruchem. W brawach „Zebrette” Teodorczyk strzelił zaledwie jedną bramkę w 32 spotkaniach. Później wychowanek Wkry Żuromin został wypożyczony do RSC Charleroi, a ostatnie pół roku spędził w drugoligowej Vincenzie.

Według informacji przekazanych przez portal Weszło.com, 31-latek może wrócić do Ekstraklasy. Teodorczyk został zaproponowany Radomiakowi Radom, który poszukuje następcy dla Karola Angielskiego. Najlepszy polski strzelec ubiegłego sezonu Ekstraklasy odszedł niedawno do Sivassporu.

Na ten moment nie wiadomo jednak czy „Zieloni” zdecydują się na podpisanie umowy mierzącym 188 centymetrów wzrostu snajperem. Powodem wahań przedstawicieli klubu z Radomia są fatalne wyniki Teodorczyka w ostatnich latach.

Radomiak przygląda się propozycji, ale obawia się o dyspozycję zawodnika, który w ostatnich czterech sezonach rozegrał łącznie 1694 minuty i zdobył trzy bramki czytamy na łamach portalu Weszło.com.

Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej