Hiszpania

Pedri o krok od przedłużenia kontraktu z Barceloną. Zaporowa klauzula odstępnego

grafika: własna/Krótka Piłka

W ostatnim czasie Pedri stał się niemal nieodzownym elementem składu FC Barcelony. Dodatkowo 18-latek jest ulubieńcem Luisa Enrique w reprezentacji Hiszpanii. Nic więc dziwnego, że dla Blaugrany priorytetem było zatrzymanie młodego pomocnika. Jak poinformował Fabrizio Romano — udało się tego dokonać.

Od pewnego czasu władze FC Barcelony pracowały nad przedłużeniem kontraktu z Pedrim. Hiszpan przebojem wdarł się do składu Dumy Katalonii, a także reprezentacji.

Mimo zaledwie 18-lat na karku już teraz odgrywa on bardzo ważne role w obu drużynach. Dodatkowo imponuje umiejętnościami, a sam Luis Enrique przyznaje, że jest niebywale inteligentnym zawodnikiem.

Nie było więc tajemnicą, że Barcelona robi wszystko, aby zatrzymać go u siebie. I wygląda na to, że starania w końcu przyniosły skutek, o czym poinformował Fabrizio Romano. Według dziennikarza Pedri podpisze nowy kontrakt, aż do 2026 roku.

Dodatkowo w umowie ma zostać zapisana klauzula odstępnego. Kwota wykupu zawodnika wyniesie aż miliard euro. Zaporowa cena ma skutecznie odstraszyć potencjalnych chętnych na podebranie 18-latka z Camp Nou.