Anglia

Antonio Conte w Newcastle? Włoch ma swoje warunki

Od kiedy Newcastle wpadło w ręce nowych właścicieli, w mediach aż huczy od plotek transferowych. Według niektórych doniesień nowym szkoleniowce „Srok” ma zostać Antonio Conte. Włoch ma jednak swoje wymagania, które postawił potencjalnemu pracodawcy.

W niedzielę pojawiła się informacja dotycząca budżetu transferowego, jakim dysponować będzie teraz Newcastle. Wstępne informacje mówią aż o 220 mln euro. Więcej przeczytacie o tym w linku poniżej.

Taki ogromny budżet może pozwolić klubowi na transfery klasowych zawodników. Jednak nie sami piłkarze mogą niebawem przybyć do Newcastle. Jakiś czas temu pojawiły się plotki o zainteresowaniu Saudyjczyków Antonio Conte. Włoch pozostaje na razie bez pracy i być może objąłby patronat nad nową drużyną „Srok”.

„Chronicle Live” podaje, że szkoleniowiec jest otwarty na tę propozycję. Stawia jednak twarde warunki. Conte chciałby mieć duży wpływ na to, jakie transfery będzie przeprowadzać klub.

Przypomnijmy, że z tego powodu, między innymi, zakończyła się jego przygoda z Interem. W Mediolanie po zdobyciu mistrzostwa klub sprzedał kluczowych zawodników w układance trenera. Włoch chciałby uniknąć podobnego scenariusza w nowym zespole.