Transfery

Legia finalizuje transfer piłkarza Dinama Zagrzeb. W grę wchodzą spore pieniądze

grafika: własna/Krótka Piłka

Legia Warszawa jest aktywnym graczem na rynku w ostatnich dniach okna transferowego. Mistrzowie Polski wzmacniają szeregi drużyny, która awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. Według informacji opublikowanych przez Piotra Koźmińskiego, dziennikarza „WP SportoweFakty”, stołeczny klub jest bliski sprowadzenia dwóch piłkarzy.

We wtorek do stolicy Polski przybył Igor Charatin, aby przejść testy medyczne przed podpisaniem kontraktu. 4-krotny reprezentant Ukrainy ma opuścić węgierski Ferencvaros, aby pomóc Legii w skutecznej walce na kilku frontach. Wiele wskazuje jednak na to, że nie będzie to ostatni transfer mistrzów Polski.

Lirim Kastrati na celowniku Legii Warszawa

Według Piotra Koźmińskiego do zespołu dowodzonego przez Czesława Michniewicza dołączy najprawdopodobniej Lirim Kastrati, który niedawno rywalizował z Legią w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Redaktor „WP SportoweFakty” twierdzi, że 14-krotny reprezentant Kosowa ma wzmocnić rywalizację w formacji ofensywnej mistrzów Polski, co powinno ucieszyć szkoleniowca „Legionistów”, który bardzo liczył na wzmocnienia.

Transfer Kastratiego potwierdził również Arlind Sadiku, który przekazał, że napastnik nie poleci na mecz Kosowa z Gruzją, gdyż uda się do Warszawy, aby dopiąć szczegóły przenosin do Legii. Po przybyciu do Polski ma on przejść testy medyczne przed podpisaniem umowy.

Piotr Koźmiński potwierdził, że Kastrati w środę pojawi się w Polsce. Dziennikarz poinformował, że szanse na transfer są duże, lecz polski klub woli być jeszcze ostrożny. Wciąż bowiem trwają negocjacje na temat uzgodnienia warunków odejścia 22-latka z Dinama Zagrzeb. Redaktor twierdzi, że w grę wchodzą duże pieniądze (jak na realia Ekstraklasy). Jeśli potwierdzą się przekazane przez niego informacje, czyli będzie to transfer definitywny, Legia zapłaci za napastnika ponad milion euro. Natomiast przy ewentualnym wypożyczeniu również ma zostać wpisana podobna kwota wykupu.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.