Transfery

Legia sprowadza nowego pomocnika! Piłkarz Ferencvarosu w drodze do Warszawy

Czesław Michniewicz
Fot. Własne/Paweł Jerzmanowski

Według informacji opublikowanej przez Piotra Koźmińskiego Legia znalazła zastępcę dla Bartosza Kapustki. Dziennikarz portalu „WP SportoweFakty” twierdzi, że dziś w Warszawie ma się zjawić Igor Charatin. To piłkarz Ferencvarosu, wyceniany przez „Transfermarkt” na 2,2 mln euro. Ma za sobą również debiut w reprezentacji Ukrainy.

Dla mistrzów Polski priorytetem było sprowadzenie zarówno prawego obrońcy, jak i środkowego pomocnika. Wiele wskazuje, że formację defensywną wzmocni Deian Sorescu, gdyż pozostałe dwie opcje transferu upadły. Do Legii nie ma trafić ani Giannis Masouras, ani Mohamed Drager. Jeśli więc klub z Warszawy pozyska nowego gracza na tę pozycję, będzie to 2-krotny reprezentant Rumunii.

Igor Charatin na celowniku mistrzów Polski

Natomiast środek pola ma zostać wzmocniony przez 4-krotnego reprezentanta Ukrainy. Według informacji opublikowanych przez Piotra Koźmińskiego nowym pomocnikiem Legii zostanie Igor Charatin, który aktualnie reprezentuje barwy Ferencvarosu. To 26-latek, którego interesy reprezentuje agencja „ProStar”, która w przeszłości „dostarczała” piłkarzy do stołecznego klubu (na przykład Szabanowa).

W zeszłym sezonie Charatin wystąpił na wszystkich frontach w 37 spotkaniach. Zdobył w nich 6 bramek oraz zanotował 4 asysty. Strzelił również gola w przegranym spotkaniu z Barceloną w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. W aktualnej kampanii także zbiera dużo minut na boisku. Do tej pory zagrał w 9 meczach, w których raz wpisał się na listę strzelców oraz dwukrotnie zaliczył ostatnie podanie przy bramkach kolegów z drużyny.

Charatin był łączony także z transferem do Szkocji czy Turcji. Jeśli jednak potwierdzą się informacje opublikowane przez dziennikarza „WP SportoweFakty”, zasili on szeregi Legii Warszawa. Piotr Koźmiński przekazał, że wieści na temat transferu środkowego pomocnika przekazano mu zarówno na Węgrzech, jak i na Ukrainie, więc jego przejście do ekipy mistrzów Polski jest bardzo prawdopodobne.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.