Hiszpania

Ojciec Messiego przemówił po przejściu syna do PSG. Szczerze o relacjach z Barceloną

Screen: YouTube/FC Barcelona

Jorge Messi zabrał głos po debiucie Leo w barwach Paris Saint-Germain. Ojciec sześciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki oznajmił, jak zareagował na widok syna w koszulce nowego klubu. Odpowiedział również na pytanie o to, czy rodzina piłkarza czuje się skrzywdzona przez Barcelonę.

Kontrakt Argentyńczyka z „Blaugraną” obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku. Przez wiele tygodni wydawało się, że podpisanie nowej umowy jest tylko i wyłącznie kwestią czasu. Takie bowiem komunikaty płynęły od przedstawicieli Barcelony. Ostatecznie Messi musiał poszukać nowego pracodawcy, gdyż „Duma Katalonii” nie była w stanie go zatrzymać ze względu na problemy finansowe.

Messi przyjął ofertę PSG. W niedzielę zadebiutował w Ligue 1 w meczu przeciwko Reims, który wicemistrzowie Francji wygrali 2:0. Jorge Messi, ojciec Leo, został zapytany o odczucia, jakie mu towarzyszyły, gdy jego syn po raz pierwszy w seniorskiej karierze założył trykot innego klubu. „Nie czułem się dziwnie oglądając go w innej koszulce. Takie jest życie” – odpowiedział.

Dziennikarze dopytywali go również o to, czy rodzina piłkarza czuje się skrzywdzona przez Barceloną w związku z tym, że nie wywiązano się z obietnicy złożonej Leo. „Nie czujemy się skrzywdzeni przez klub, ale przez niektórych ludzi tak. To wszystko” – dodał enigmatycznie Jorge Messi.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.