Anglia Hiszpania

Sensacyjne doniesienia hiszpańskiej prasy. Gareth Bale rozważa zakończenie kariery

Do sensacyjnych informacji dotarła hiszpańska „Marca”. Ich zdaniem Gareth Bale coraz poważniej myśli o zakończeniu kariery po Euro 2020.

Miniony sezon dla Garetha Bale’a był całkiem udany. Walijczyk został wypożyczony do Tottenhamu, skąd w 2013 roku odszedł do Realu. Tam mimo, że nadal trapiły go kontuzje, to miał udane liczby i wydawało się, że blisko 32-letni piłkarz odbudował formę i nadal będzie czarował na boisku.

Jak się jednak okazuje, sam Bale może mieć inne plany. Zdaniem „Marki” Walijczyk, mimo powrotu Carlo Ancelottiego na Santiago Bernabeu, nie zamierza wracać do Realu Madryt, ani, co więcej, nie chce grać nigdzie w żadnym innym klubie.

Skąd u niego rozważanie takiej decyzji? Informatorzy gazety mówią, że Bale czuje swego rodzaju wypalenie zawodowe i stracił przyjemność z gry w piłkę nożną. Już jakiś czas temu media rozpisywały się, że skrzydłowy rozważa rozpoczęcie profesjonalnej golfisty, kiedy zawiesi korki na kołku.

31-letni piłkarz jest bliski podjęcia takiej decyzji, a zwieńczeniem jego kariery miałby być występ i ewentualny sukces z kadrą na Euro 2020. Walijczycy w swojej grupie będą się mierzyć z Turcją, Włochami oraz Szwajcarią.

Dla samych władz Realu Madryt taka decyzja Bale’a powinna być całkiem pozytywna. Ostatnie miesiące jego pobytu w zespole „Królewskich” to praktycznie ciągła chęć pozbycia się skrzydłowego, który mimo że nie grał tyle ile by od niego oczekiwano, oraz nie na takim poziomie, na jakim chciano, to był jednym z lepiej zarabiających piłkarze w zespole „Los Blancos”.

Nie wiadomo jeszcze czy piłkarz kontaktował się już w tej sprawie z nowym trenerem Realu, Carlo Ancelottim i jaki wpływ na jego ewentualną decyzję będzie miał pomysł szkoleniowca na jego wykorzystanie w nowym projekcie. Sam Bale jakiś czas temu wspominając swoją karierę w Realu Madryt bardzo pozytywnie wypowiadał się o Włochu, a i w tamtym okresie Walijczyk był na szczycie swojej kariery i miał najlepsze liczby w zespole „Królewskich”

Kontrakt Bale’a z Realem obowiązuje do końca czerwca 2022 roku, jednak jeżeli Bale zdecyduje się na zakończenie kariery, to jego agent będzie negocjował warunki przedterminowego zerwania umowy.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.