Transfery

Ancelotti zajął stanowisko ws. powrotu Ronaldo do Realu. Jasna deklaracja

Carlo Ancelotti
Fot. Screen: YouTube/Real Madrid

Carlo Ancelotti za pośrednictwem Twittera ustosunkował się do informacji, które opublikowały hiszpańskie media. Dziennikarze bowiem wysnuli tezę, jakoby włoski szkoleniowiec chciałby, aby do Realu Madryt wrócił Cristiano Ronaldo. Trener „Królewskich” jednak w swoim wpisie stwierdził, że nigdy nie planował transferu tego piłkarza.

Przyszłość klubowa Ronaldo stoi pod znakiem zapytania. Kontrakt pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki z Juventusem obowiązuje tylko i wyłącznie do 30 czerwca 2022 roku. Jeśli Portugalczyk nie zdecyduje się na przedłużenie umowy, po zakończeniu sezonu 2021/22 będzie mógł odejść do innego zespołu jako tak zwany wolny zawodnik.

„Patrzymy w przyszłość”

Według europejskich mediów zakontraktowanie Ronaldo rozważa kilka klubów. Do tego grona mają należeć Manchester City, Paris Saint-Germain czy Real Madryt. Dziennikarze twierdzą, że chętnych na pozyskanie 36-latka nie brakuje, ponieważ będzie go można pozyskać bez płacenia sumy odstępnego jego byłemu pracodawcy. Fabrizio Romano przekazał bowiem, że Portugalczyk nie zmieni barw klubowych w aktualnym oknie transferowym.

W związku z tym wydaje się, że obecnie realne są dwa scenariusze w kontekście przyszłości klubowej jednego z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej. Albo podpisze on nową umowę z Juventusem, albo odejdzie za darmo wraz z wygaśnięciem obowiązującego kontraktu.

Na początku tygodnia hiszpańskie media poinformowały, że entuzjastą powrotu Ronaldo do Madrytu jest Ancelotti. Szkoleniowiec „Królewskich” odniósł się we wtorek do informacji przekazanych przez dziennikarzy. Włoch opublikował wpis za pośrednictwem Twittera, w którym ustosunkował się do sprawy. – Cristiano jest legendą Realu Madryt, cieszy się moją miłością i szacunkiem. Nigdy nie myślałem jednak o tym, aby go pozyskać. Patrzymy w przyszłość – skonstatował trener aktualnych wicemistrzów Hiszpanii.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.