Francja

Leo Messi strzeli 20 goli? Sztuczna inteligencja opracowała prognozę sezonu Argentyńczyka

We wtorek Leo Messi został oficjalnie nowym zawodnikiem PSG. W środę wziął natomiast udział w konferencji prasowej. – Cieszę się, że będę trenował i grał z najlepszymi piłkarzami na świecie mówił na spotkaniu z dziennikarzami. Jak wiele goli, m.in. dzięki współpracy z tymi piłkarzami strzeli Argentyńczyk? Obliczył to inteligentny komputer firmy Olocip.

W niedzielę oficjalnie zakończyła się pewna era w piłce nożnej. Leo Messi po kilkunastu latach pożegnał się z FC Barceloną potwierdzając informacje przekazane przez kataloński klub w czwartkowym komunikacie. Mimo chęci pozostania w zespole, Argentyńczyk nie mógł podpisać nowego kontraktu. Wszystko przez ograniczenia wynikające z zasad Finansowego Fair Play.

Leo Messi strzeli 20 goli? Sztuczna inteligencja opracowała prognozę sezonu Argentyńczyka

We wtorek Messi podpisał umowę z PSG, a w środę wziął udział w konferencji prasowej. Mówił na niej m.in. o ekscytacji, jaka ma u niego miejsce ze względu na nadchodzące nowe wyzwania, grę w Ligue 1 i walkę o Ligę Mistrzów. Walkę, która w tym roku może być możliwa dzięki jego bramkom. Argentyńczyk może się okazać brakującym elementem paryskiego zespołu w drodze do wygrania Champions League.

Jak wiele goli strzeli Messi? Sprawdziła to firma Olocip, która wykorzystała do tego sztuczną inteligencję. Analiza i prognoza wykazała, że Messi w samej lidze francuskiej strzeli 19-20 goli. Do tego dołożyć ma 12-13 asyst. Więcej bramek w zespole Mauricio Pochettino (20-21) ma zdobyć Kylian Mbappe. Zdaniem sztucznej inteligencji Francuz będzie miał jednak mniej asyst.

Messi pierwszą okazję do występu w Ligue 1 będzie miał w najbliższą sobotę. PSG zmierzy się wówczas ze Strasbourgiem.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.