Francja

Arsene Wenger rozpływa się nad Mbappe. „Są podobieństwa między nim a Pele”

Kariery Leo Messiego i Cristiano Ronaldo powoli dobiegają końca. Już teraz pojawiają się młode wilki, które przejmą schedę po tych dwóch gigantach futbolu. Zdaniem Arsena Wengera w najbliższych latach to Kylian Mbappe zdominuje piłkę na najdłuższy czas.

Francuz ma dopiero 22-lata. Mimo młodego wieku już jest mistrzem świata i stanowi siłę zarówno PSG, jak i reprezentacji Francji. Wenger w rozmowie z „Le Parisen” zachwycał się umiejętnościami swojego rodaka.

W tak młodym wieku osiągnął wiele i nie ma co przesadzać w kwestii tego, co dzieje się w jego życiu poza boiskiem. Mbappe jest wyjątkowo dojrzały, dobrze prowadzony i otacza się wyjątkowymi ludźmi

Stwierdził Wenger.

„Jeśli piłkarz chce mieć udaną karierę, to środowisko bardzo się w tym liczy. W jego życiu jest stabilność, to najważniejsze. Myślę, że nie zdajemy sobie sprawy we Francji, jak wielkim szczęściem jest to, iż mamy Kyliana Mbappe”

Dodał były szkoleniowiec Arsenalu.

„Niestety, zawsze zdajemy sobie sprawę z wielkości danej osoby dopiero później. Tak jest w przypadku Platiniego, Henry’ego czy Zidane’a. Zawsze uważamy, że sportowcy są jeszcze bardziej wspaniali, kiedy ich na świecie już nie ma. Uwielbiamy ich bardziej po śmierci, niż w momencie, gdy jeszcze żyją”

Zaznaczył.

Złota Piłka dla Mbappe

Wenger w wywiadzie wyznał, że widzi w 22-latku ogromne podobieństwo do Pelego. Francuz sądzi, że skrzydłowy w przyszłości kilkukrotnie zdobędzie Złotą Piłkę.

„Kylian stanie na dachach całego świata. W wieku 27 lat będzie bardzo dojrzały. Wtedy może już raczej występować jako środkowy napastnik, bo z wiekiem gra na skrzydle jest coraz trudniejsza. Czy wygra kilka razy Złotą Piłkę? Mam na to sporą nadzieję. Od kilku lat mówię, że są podobieństwa między nim a Pele. Brazylijczyk występował cztery razy na mundialu i triumfował trzykrotnie. Mbappe grał tylko raz i udało mu się go wygrać. Reprezentacja Francji z takimi piłkarzami ma szansę, aby zwyciężyć na najbliższych mistrzostwach świata”

Podsumował.