Anglia

Kamil Grosicki może trafić do nowego klubu. Zagra z dwoma Polakami?

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Wciąż nie wiadomo, gdzie w najbliższym sezonie zagra Kamil Grosicki. Reprezentant Polski nie znalazł jeszcze nowego pracodawcy po tym jak okazało się, że odejdzie on z West Bromwich Albion. Portal Football Insider donosi jednak, że jest chętny na podpisanie kontraktu z 33-latkiem. To klub z Championship, w którym już teraz występuje dwóch Polaków.

Trzy spotkania w Premier League, jedno w FA Cup i jedno w EFL Cup – to dorobek Kamila Grosickiego w ubiegłym sezonie. Powiedzieć, że był on nieudany, to nic nie powiedzieć. Pozostanie w West Bromwich Albion na rozgrywki 2020/21 okazało się sporym błędem. Błędem, którego efekty widzimy do dziś. Do dziś bowiem Grosicki nie znalazł nowego pracodawcy. Ale wkrótce może się to zmienić.

Kamil Grosicki może trafić do nowego klubu. Zagra z dwoma Polakami?

Zdaniem portalu Football Insider, Grosicki, którego w ostatnim czasie łączyło się głównie z możliwym transferem do Turcji, niebawem może trafić do klubu z angielskiej Championship. Podpisaniem kontraktu z 33-latkiem ma się bowiem interesować Derby County. W zespole prowadzonym przez Wayne’a Rooneya Grosicki mógłby występować z dwoma innymi Polakami: Krystianem Bielikiem i Kamilem Jóźwiakiem.

Podpisanie kontraktu z Derby przez Grosickiego wydaje się prawdopodobne m.in. z tego względu, że na Derby niedawno nałożono zakaz transferowy. Nowych graczy klub z Derbyshire może więc pozyskiwać jedynie z wolnego transferu. W dodatku może z nimi podpisywać maksymalnie roczne kontrakty.