Anglia Transfery Włochy

Newcastle finalizuje transferowy hit! Wyrównanie rekordu

Sandro Tonali ma zostać nowym zawodnikiem Newcastle – informuje David Ornstein z „The Athletic”. Angielski klub ma zapłacić za pomocnika Milanu 70 mln euro. Taka kwota będzie oznaczać wyrównanie rekordu transferowego „Srok”.

130 meczów, 13 asyst i siedem goli – to statystyki Sandro Tonaliego w AC Milanie. Statystyki, których najprawdopodobniej już nie poprawi (przynajmniej w najbliższych sezonach). Jak informuje David Ornstein z portalu The Athletic, 23-latek niebawem zostanie nowym zawodnikiem Newcastle.

Tonali spełni marzenia właścicieli „Srok” o sprowadzeniu jednej z gwiazd Serie A do środka pola drużyny Eddiego Howe’a. Wcześniej chcieli oni pozyskać Nicolo Barellę z Interu, ale oferta opiewająca na 60 mln euro została odrzucona. Newcastle dorzuciło więc 10 dodatkowych milionów i zwróciło się do… lokalnego rywala Interu.

Milan, w przeciwieństwie do „Nerazzurich”, propozycję Newcastle miał ponoć zaakceptować, co oznacza, że Tonali w przyszłym sezonie będzie występował w Premier League, a jego przeprowadzka na Wyspy będzie oznaczać wyrównanie transferowego rekordu „Srok” – również 70 mln euro kosztował sprowadzony przed rokiem z Realu Sociedad Alexander Isak.