Transfery

Michał Karbownik opuści Brighton. Dwa kluby chcą wypożyczyć Polaka

Fot. Brighton

Michał Karbownik nie zdołał do tej pory wywalczyć sobie miejsce w pierwszej drużynie Brighton. Polski zawodnik grywał głównie w rezerwach, a szansę od Grahama Pottera otrzymał tylko w jednym ze spotkań Pucharu Anglii. Za swój występ przeciwko Leicester były piłkarz Legii Warszawa zebrał dobre recenzje, jednak szkoleniowiec „Mew” nie skorzystał więcej z jego usług. 20-latek siedmiokrotnie znalazł się w kadrze meczowej, lecz nie doczekał się debiutu w Premier League. Według doniesień zarówno polskiej, jak i zagranicznej prasy sezon 2021/22 Polak ma spędzić na wypożyczeniu.

Aktualni mistrzowie Polski otrzymali za sprzedaż Karbownika, według portalu Transfermarkt, 6 mln euro. Piłkarz nie przeniósł się jednak od razu do zespołu rywalizującego w Premier League, a został w Warszawie w ramach wypożyczenia. Identyczny los spotkał Jakuba Modera, za którego Lech Poznań miał zainkasować 11 mln euro. Polscy piłkarze przeprowadzili się do Anglii w styczniu, rozpoczynając walkę o pozycję w zespole dowodzonym przez Grahama Pottera. Z całą pewnością pierwsze miesiące spędzone w nowym klubie do udanych może zaliczyć były pomocnik „Kolejorza”, który po kilku tygodniach wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce.

Zebrać niezbędne doświadczenie na wypożyczeniu

Niestety, drugi z Polaków do tej pory nie przebił się do pierwszego składu Brighton. Jego sytuację klubową skomentował niedawno trener, który zaapelował o spokój, podkreślając, że Karbownik z racji wieku potrzebuje więcej czasu. „To młody zawodnik, który zyskał na treningach w grupie. Potrzebuje trochę więcej czasu, ale dobrze rozwija się w nowym środowisku” – podsumował Graham Potter na jednej z konferencji prasowych.

Od jakiegoś czasu zarówno polscy, jak i zagraniczni dziennikarze informują o możliwej przyszłości Karbownika. Według wielu z nich Polak sezon 2021/22 może spędzić na wypożyczeniu. Brighton zależy bowiem, aby 20-latek zebrał niezbędne doświadczenie, zanim przystąpi do rywalizacji o miejsce w składzie macierzystej drużyny. Portal „Meczyki.pl” twierdzi, że pozyskaniem Karbownika interesuje się Anderlecht oraz Twente. Do niedawna sądzono, że w grę wchodzi również powrót do Legii, jednak ten kierunek nie interesuje działaczy klubu z Premier League, którzy chcą, aby ich zawodnik ograł się w lepszej lidze.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.