Transfery

Krzysztof Piątek ma nowego konkurenta. Hertha sprowadziła znanego napastnika

Krzysztof Piątek
Fot. Własne/Paweł Jerzmanowski

Hertha oficjalnie poinformowała o zakontraktowaniu nowego piłkarza. Szeregi klubu ze stolicy Niemiec wzmocnił Stevan Jovetić. 55-krotny reprezentant Czarnogóry będzie rywalizował z Krzysztofem Piątkiem o miejsce w składzie drużyny kierowanej przez Pala Dardaia. 31-latek podpisał umowę, która obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Strony zagwarantowały sobie także opcję przedłużenia współpracy.

Potwierdziły się doniesienia zarówno niemieckich, jak i włoskich dziennikarzy. Hertha ściągnęła Stefana Joveticia, który wypełni lukę po odejściu Jhona Cordoby. Kolumbijczyk za 20 mln euro przeniósł się do rosyjskiego Krasnodaru.

Stevan Jovetić w trakcie swojej kariery z niejednego piłkarskiego pieca chleb jadł. Wydaje się jednak, że nigdy nie spełnił pokrywanych w nim oczekiwań. Swego czasu bowiem 26 mln euro zapłacił za niego Manchester City. Aktualny kapitan reprezentacji Czarnogóry grał także w trykocie Fiorentiny, Sewilli, Interu Mediolan, Sewilli czy Monaco.

W 2017 roku na dłużej zakotwiczył w drużynie z Księstwa, gdzie wystąpił łącznie w 77 spotkaniach. Strzelił 21 goli oraz zanotował 5 asyst. Teraz jako tak zwany wolny zawodnik dołączył do berlińskiej Herthy, gdzie będzie rywalizował o miejsce w składzie z Krzysztofem Piątkiem.

„Stefan wniesie dużo doświadczenia z najlepszych lig w Europie. Czy to w Premier League, Serie A, Ligue 1 czy LaLiga, wszędzie strzelał swoje gole. To typ napastnika, który bardzo nam pomoże. Naprawdę nie możemy się tego doczekać” – podsumował transfer Joveticia Fredi Bobić, czyli dyrektor sportowy Herthy.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.