Transfery

Zaskakujący kierunek transferu obrońcy Tottenhamu. Alderweireld opuści Premier League

Toby Alderweireld
Fot. Screen: YouTube/Tottenham Hotspur

Według brytyjskiej prasy Toby Alderweireld podjął decyzję odnośnie do swojej przyszłości klubowej. Obrońca zdecydował się opuścić szeregi Tottenhamu. Jak informuje „The Telegraph”, reprezentant Belgii otrzymał lukratywną ofertę transferu od zespołu, który występuje w lidze katarskiej.

Według najnowszych informacji Alderweireld jest o krok od przejścia do Al-Duhail SC. „Koguty” mają otrzymać za swojego piłkarza 13 mln funtów, czyli mniej więcej 15 mln euro. Jest to transfer o tyle zaskakujący, że Belg był pewnym punktem bloku defensywnego Tottenhamu od wielu lat. Co więcej, ma dopiero 32 lata. Obrońca zamierza jednak już teraz zmienić barwy klubowe, przenosząc się do stolicy Kataru.

W sezonie 2020/21 Alderweireld wystąpił łącznie na wszystkich frontach klubowych w 35 spotkaniach. Zdobył w nich jedną bramkę. Reprezentant Belgii był jednym z podstawowych zawodników „Spurs” od 2015 roku. Ostatniego sezonu nie może jednak zaliczyć do udanych, ponieważ spisywał się poniżej oczekiwań. Przybycie do londyńskiego klubu nowego szkoleniowca ma się okazać kluczowe w kontekście przyszłości obrońcy.

Alderweireld miał otrzymać zgodę na opuszczenie szeregów zespołu od szefostwa Tottenhamu. Według brytyjskiej prasy obrońca przywdzieje trykot zespołu, który występuje w lidze katarskiej. Al-Duhail SC to jeden z czołowych klubów w tym kraju. W sezonie 2019/20 sięgnął po mistrzostwo. Natomiast w sezonie 2020/21 musiał się zadowolić wicemistrzostwem, ustępując tylko i wyłącznie Al-Sadd.

Belg ma zastąpić Mehdiego Benatię, który wraz z wygaśnięciem umowy, która obowiązywała do 30 czerwca, przestał być formalnie piłkarzem Al-Duhail. Co ciekawe, okazuje się, że Tottenham sporo zarobi na odejściu Alderweirelda. W 2015 roku klub zapłacił za niego 11,5 mln funtów. Jak informuje „The Telegraph”, teraz ma zainkasować około 13 mln funtów, czyli zarobi na zawodniku dodatkowe 1,5 mln funtów.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.