Francja

Donnarumma ma zarabiać mniej, niż sądzono. Nowe informacje o pensji Włocha

Gianluigi Donnarumma
Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Przeprowadzka Gianluigiego Donnarummy do Paris Saint-Germain to jedna z najgorętszych transakcji w trakcie letniego okienka transferowego. Przez kilka tygodni zarówno włoskie, jak i francuskie media informowały, że Włoch otrzyma w nowym klubie ogromne pieniądze. Jak donosi dziennik „L’Equipe”, kwota nie jest jednak tak pokaźna.

Najlepszy piłkarz tegorocznych mistrzostw Europy zasilił szeregi wicemistrzów Francji na zasadzie tak zwanego wolnego transferu. Jego umowa z Milanem obowiązywała bowiem do 30 czerwca 2021 roku.

Podstawowy golkiper reprezentacji Włoch związał się pięcioletnim kontraktem z PSG. Sporo kontrowersji wywołała kwestia jego wynagrodzenia. Media na Półwyspie Apenińskim informowały, że były piłkarz „Rossonerich” będzie zarabiał w stolicy Francji ponad dwa razy więcej niż w Italii. Niektórzy kibice zarzucili mu nawet chciwość w związku z tym, że nie chciał kontynuować kariery w Mediolanie.

O wynagrodzeniu Donnarummy pisał między innymi Fabrizio Romano. Według włoskiego dziennikarza na konto 22-latka ma wpływać 8 mln euro za sezon gry. Co więcej, bramkarz może liczyć na bonusy, które miałyby wynieść 4 mln euro (w tych dwóch przypadkach mowa o kwotach netto). Natomiast zgoła odmienne informacje opublikował dziennik „L’Equipe”.

Według najnowszych wieści aktualny mistrz Europy ma zarabiać 7 mln euro netto za rok gry w trykocie PSG. Jeśli informacje są prawdziwe, kwota brutto wyniesie około 13 mln euro.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.