Transfery

Wychowanek Sportingu wzmocnił Raków. Marek Papszun ma nowego napastnika

Marek Papszun
Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Wicemistrzowie Polski pozyskali nowego napastnika. Szeregi Rakowa Częstochowa wzmocnił Alexandre Guedes.

Ostatnie spotkania pokazały, że drużyna kierowana przez Marka Papszuna ma problemy z obsadą pozycji numer dziewięć. Zarówno kibice, jak i dziennikarze jednym głosem stwierdzili, że klub powinien sprowadzić snajpera, który zagwarantuje odpowiednią liczbę goli. Dotychczasowi napastnicy zespołu z Częstochowy do tej pory nie sprostali oczekiwaniom.

W związku z tym klub postanowił zareagować. Najpierw do ekipy wicemistrzów Polski dołączył 19-letni Pedro Vieira. Portugalczyk od 2018 roku grał w młodzieżowych drużynach FC Porto. Teraz przeniósł się do Ekstraklasy w ramach tak zwanego wolnego transferu. Nie jest to jednak jedyny piłkarz, który ma wzmocnić siłę rażenia Rakowa.

W piątek poinformowano oficjalnie, że Alexandre Guedes podpisał trzyletnią umowę z opcją przedłużenia o dwa lata. 28-latek jest wychowankiem Sportingu Lizbona. Seniorską karierę spędził głównie w klubach portugalskich. Miał także dwa epizody w lidze hiszpańskiej oraz japońskiej. W sezonie 2020/21 reprezentował barwy FC Famalicao.

Portal „Transfermarkt” wycenia go na 800 tys. euro. Aktualnie rywalami Guedesa do gry w pierwszym składzie drużyny kierowanej przez Marka Papszuna są Jakub Arak, Pedro Vieira, Sebastian Musiolik oraz Vladislavs Gutkovskis. Nie jest jednak wykluczone, że po transferze Portugalczyka jeden z napastników opuści szeregi Rakowa Częstochowa.

https://twitter.com/Rakow1921/status/1418622242431324162
Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.