Anglia

Rewolucja kontraktowa w Liverpoolu. Juergen Klopp straci jedną z gwiazd

Juergen Klopp
Fot. Screen: YouTube/Liverpool FC

Według informacji opublikowanych przez „The Athletic” Roberto Firmino może nie otrzymać satysfakcjonującej oferty zawarcia nowej umowy z Liverpoolem. Dziennikarze twierdzą, że „The Reds” poświęcą reprezentanta Brazylii, aby zatrzymać w swoich szeregach Mohameda Salaha oraz Sadio Mane.

Od kilku sezonów ofensywne trio drużyny Juergena Kloppa jest niezmienne. Firmino, Salah i Firmino są jednymi z najważniejszych elementów w układance niemieckiego szkoleniowca. Były trener Borussii Dortmund czy Mainz konsekwentnie stawiał na piłkarza, który do Premier League przywędrował z Hoffenheim, mimo że ten nie zawsze wykazywał się zabójczą skutecznością w okolicy pola karnego rywala.

Według dziennikarzy „The Athletic” wkrótce może się zmienić skład personalny tercetu ofensywnego Liverpoolu. Klub prowadzi negocjacje na temat przedłużenia współpracy z Egipcjaninem oraz Senegalczykiem. Zatrzymanie skrzydłowych może mieć jednak swoją cenę, ponieważ oczekują oni sporych podwyżek. W tym wypadku pod znakiem zapytania stanie dalsza gra Firmino na Anfield.

Jeśli klub dojdzie do porozumienia z Salahem oraz Mane, Firmino może nie otrzymać atrakcyjnej oferty przedłużenia umowy z Liverpoolem. Jak donosi „The Athletic”, w takiej sytuacji „The Reds” będą skłonni poświęcić 29-letniego napastnika, ponieważ priorytetem jest zatrzymanie skrzydłowych, a nie środkowego napastnika. Według angielskich dziennikarzy Juergen Klopp będzie wówczas naciskał na swoich przełożonych, aby szeregi zespołu wzmocnił obiecujący snajper.

Umowy piłkarzy wchodzących w skład ofensywnego tercetu Liverpoolu obowiązują do 30 czerwca 2023 roku. W związku z tym sezon 2021/22 może być ostatnim, kiedy o sile rażenia „The Reds” będzie decydował Firmino wraz z Salahem oraz Mane. Brazylijski napastnik rozegrał do tej pory łącznie 292 spotkania dla angielskiego zespołu. Zdobył w nich 87 bramek oraz zanotował 69 asyst.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.