Transfery

Marek Papszun straci ważnego piłkarza. Zagraniczny klub bliski kupna gracza Rakowa

Marek Papszun
Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Według najnowszych informacji David Tijanić jest bliski przenosin do tureckiego Goztepe SK. Słoweński pomocnik był do tej pory podstawowym zawodnikiem wicemistrzów Polski. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 2 mln euro.

David Tijanić wzmocnił szeregi drużyny kierowanej przez Marka Papszuna w 2020 roku. Wówczas po raz pierwszy opuścił krajowe podwórko, przenosząc się do Polski. Transfer 1-krotnego reprezentanta Słowenii trzeba z perspektywy czasu uznać za udany. Gdy trafił do Ekstraklasy, był wyceniany przez portal „Transfermarkt” na 400 tys. euro. Dziś jest to kwota pięć razy większa.

Ofensywny pomocnik rozegrał w trykocie klubu z Częstochowy łącznie 44 spotkania. Zdobył w nich 9 bramek oraz zanotował 10 asyst. Dzięki dobrej grze w Rakowie otrzymał szansę debiutu w drużynie narodowej. Według najnowszych wieści, opublikowanych przez dobrze poinformowanego w sprawach dotyczących transferów użytkownika Twittera o nazwie „Janekx89”, David Tijanić jest bliski przeprowadzki do tureckiego Goztepe SK, czyli zespołu, do którego z przenosinami był łączony niedawno Kamil Grosicki.

Jeśli kluby dojdą do porozumienia, do budżetu Rakowa wpłynie pokaźna suma pieniędzy. Portal „Transfery.info” przekazał, że nieoficjalnie mówi się o kwocie, która może wynieść nawet 2,5 mln euro. Ten scenariusz wydaje się prawdopodobny, ponieważ portal „Transfermarkt” wycenia pomocnika na 2 mln euro. Kontrakt Słoweńca obowiązuje tylko i wyłącznie do 30 czerwca 2022 roku (zawiera jednak opcję przedłużenia o kolejne dwa lata). W związku z tym letnie okno transferowe może być jedną z ostatnich szans do zarobienia na sprzedaży Davida Tijanicia.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.