Polacy za granicą

Kamil Grosicki będzie negocjował z nowym klubem. Skrzydłowy może wrócić do Turcji

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

twWBA nie przedłużyło kontraktu z Kamilem Grosickim, co oznacza, że Polak od lipca jest wolnym zawodnikiem. Według tureckich mediów 33-latek może trafić do Goztepe SK.

To już koniec marzeń Kamila Grosickiego o podboju Premier League. West Bromwich Albion, zgodnie z oczekiwaniami, postanowiło nie przedłużać wygasającej 30 czerwca umowy z Polakiem. 33-latek rozegrał zaledwie 149. minut w ubiegłym sezonie ligi angielskiej i zanotował w tym czasie jedną asystę.

Grosicki z pewnością nie może liczyć na ponowny angaż w Premier League, jednak o znalezienie dobrze płatnej pracy w zagranicznym klubie nie będzie mu ciężko. Jak podaje turecki portal „Yeni Asir”, „Turbo Grosik” znalazł się na celowniku Goztepe SK.

Przedstawiciele klubu mieli już nawet kontaktować się z agentem Polaka, a w najbliższych dniach zamierzają przedstawić mu konkretną ofertę kontraktu. Były skrzydłowy WBA jest na szczycie listy życzeń włodarzy Goztepe.

Nie byłaby to pierwsza przygoda Kamila Grosickiego z ligą turecką, bowiem w latach 2011 – 2014 był on zawodnikiem Sivassporu.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.