Transfery

Juventus jest bliski wielkiego transferu. „Stara Dama” dopina pozyskanie Manuela Locatellego

Fot. Screen // YouTube // U.S. Sassuolo Calcio

Manuel Locatelli to jeden z najbardziej pożądanych piłkarzy na rynku transferowym. Po bardzo udanym Euro w wykonaniu pomocnika pewnym było, że latem zmieni klub. Według informacji Fabrizio Romano, Juventus prowadzi negocjacje z Sassuolo w sprawie pozyskania Włocha.

Locatelli jest piłkarzem Sassuolo od 2019 roku, a na Mapei Stadium trafił z Milanu. Włodarze klubu z Mediolanu stwierdzili, że przed pomocnikiem nie ma świetlanej przyszłości i oddali go do jednego z ligowych rywali za bezcen. Dziś 23-latek budzi zainteresowanie europejskich potęg.

Media najgłośniej mówiły o potencjalnym transferze Locatellego do Arsenalu lub Juventusu. Jak podaje Fabrizio Romano, aktualnie o pozyskanie Włocha mocniej zabiega hegemon Serie A. Włodarze „Starej Damy” zaproponowali Sassuolo wypożyczenie 23-latka z obowiązkiem późniejszego wykupu za 30 milionów euro. Ta oferta jednak nie satysfakcjonuje „Neroverdich”.

Sassuolo oczekuje od Juve propozycji na poziomie 40 milionów euro, ponieważ działacze klubu wierzą, że właśnie tyle jest w stanie zapłacić Arsenal i nie chcą być stratni. Odrzucenie pierwszej oferty nie powoduje zakończenia negocjacji, które będą kontynuowane i najprawdopodobniej Locatelli w przyszłym sezonie będzie bronił barw „Bianconerich”.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.