Transfery

Pięciu piłkarzy odejdzie z Bayernu. Julian Nagelsmann rozpoczął porządki

grafika: własna/Krótka Piłka

Bayern rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Mistrzowie Niemiec trenują pod okiem Juliana Nagelsmanna, który zastąpił Hansiego Flicka na stanowisku szkoleniowca „Bawarczyków”. Według najnowszych informacji opublikowanych przez „Bild” niedługo szeregi klubu może opuścić pięciu piłkarzy. To gracze, którzy do tej pory nie stanowili o sile zespołu. Nowy trener drużyny z Monachium również nie widzi ich w swoim autorskim projekcie.

W ostatnim czasie niemiecka prasa poinformowała o zawodnikach, których chciałby sprowadzić do Bayernu Julian Nagelsmann. To głównie gracze ofensywni. Były szkoleniowiec RB Lipsk czy Hoffenheim zamierza wzmocnić siłę rażenia najlepszej drużyny w Niemczach. Ewentualne transfery to jednak melodia przyszłości, ponieważ włodarze „Bawarczyków” nie zamierzają szastać pieniędzmi w aktualnym oknie transferowym. Wiele wskazuje, że sprowadzenie nowego skrzydłowego będzie możliwe dopiero za rok, gdy być może szeregi zespołu opuści Kingsley Coman.

Plany Nagelsmanna może umożliwić sprzedanie kilku graczy, którzy nie będą ważnymi ogniwami w układance szkoleniowca. Jak poinformował „Bild”, nowy trener Bayernu w porozumieniu z pionem sportowym klubu stworzył listę piłkarzy, którzy mają odejść z zespołu. Corentin Tolisso, Bouna Sarr, Joshua Zirkzee, Oliver Batista-Meier oraz Michael Cuisance nie będę kontynuowali kariery w Monachium.

Umowa Tolisso obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. Letnie okno transferowe to jeden z ostatnich momentów na odzyskanie zainwestowanych w transfer francuskiego pomocnika pieniędzy. Piłkarz w 2017 roku przeszedł do Bayernu za 40 mln euro. Nigdy nie zdołał wywalczyć stałego miejsca w podstawowym składzie drużyny. Pozostała czwórka pełniła w zespole funkcje rezerwowych. Niektórzy z nich byli postrzegani jako gracze, którzy w przyszłości mogą w pewnym stopniu stanowić o sile „Bawarczyków”. Nie rozwinęli się jednak na tyle, aby włodarze mistrza Niemiec chcieli kontynuować z nimi współpracę. W związku z tym w porozumieniu z nowym trenerem wydali zgodę na odejście z klubu tych zawodników.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.