Euro 2020

Sceny radości w szatni Włoch. Zachowanie Daniele De Rossiego hitem internetu [WIDEO]

Fot. Screen: Instagram/jorginhofrello

Reprezentacja Włoch po raz drugi w historii wygrała mistrzostwa Europy. Po rozdaniu nagród na płycie boiska radość drużyny Roberto Manciniego przeniosła się do szatni, gdzie brylował Daniele De Rossi.

Wieloletni piłkarz Romy w 2020 roku zakończył swoja przygodę z graniem w piłkę nożną. Niedługo później dołączył do sztabu szkoleniowego kadry narodowej. Daniele De Rossi od tamtego czasu pełni funkcję jednego z asystentów selekcjonera zespołu z Półwyspu Apenińskiego.

Były kapitan drużyny ze stolicy Włoch po ostatnim gwizdku arbitra świętował zwycięstwo Squadra Azzurra. 37-latek musiał się odnaleźć w nowych okolicznościach. Do niedawna bowiem wielu piłkarzy Italii było jego kolegami z boiska. Natomiast teraz jest on jednym z asystentów Roberto Manciniego.

Daniele De Rossi jednak świetnie zaadoptował się w roli członka sztabu szkoleniowego, będąc jednym z łączników pomiędzy trenerami a piłkarzami. Po zwycięstwie w meczu finałowym Euro 2020 świeżo upieczony asystent puścił wodze fantazji. Był jedną z głównych postaci drużyny w trakcie fetowania drugiego triumfu Italii w historii gier w mistrzostwach Europy.

Daniele De Rossi w trakcie swojej kariery reprezentacyjnej zdobył mistrzostwo świata w 2006 roku. Natomiast srebrny medal wywalczył w turnieju, który został rozegrany w Polsce oraz na Ukrainie w 2012 roku. Wówczas Włochy musiały uznać w wielkim finale wyższość reprezentacji Hiszpanii.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.