Francja

Gigantyczna podwyżka dla Ramosa. W PSG zarobi dużo więcej niż w Realu

Fot. Screen // YouTube // Real Madrid

Sergio Ramos w czerwcu pożegnał się z Realem Madryt i wszystko wskazuje na to, że kolejnym przystankiem w jego karierze będzie Paris Saint-Germain. Według informacji dziennika „Le Parisien”, Hiszpan w stolicy Francji dostanie wielką podwyżkę.

Saga związana z przyszłością Sergio Ramosa powoli dobiega końcowi. Jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w Europie, Fabrizio Romano, twierdzi, iż Hiszpan na 100% zostanie ogłoszony w lipcu nowym zawodnikiem PSG.

Kilka tygodni temu „Królewscy” oficjalnie poinformowali o tym, że kontrakt z ich kapitanem nie zostanie przedłużony. Klub nie mógł porozumieć się z Ramosem w sprawie jego długości. Hiszpan naciskał na dwuletnią umowę, natomiast Florentino Perez zgodnie ze swoją polityką oferował mu jedynie opcję jej rozszerzenia o kolejny rok.

W PSG 35-latek będzie mógł liczyć na bardzo dużą podwyżkę w stosunku do tego, co mógłby zarobić, gdyby pozostał na Estadio Santiago Bernabeu. Przed pandemią koronawirusa Sergio Ramos mógł liczyć na pensję w wysokości 12 milionów euro rocznie, a w kampanii 21/22 wynosiłaby ona 10% mniej.

Dziennik „Le Parisien” donosi, że po podpisaniu umowy z wicemistrzami Francji Hiszpan będzie inkasował aż 15 milionów euro za sezon gry.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.