Reklama
Polacy za granicą

Sebastian Walukiewicz zmieni klub. Polak zostanie jednak we Włoszech

Fot. Screen // YouTube // Cagliari

Sebastian Walukiewicz w ciągu kilku miesięcy z podstawowego piłkarza Cagliari stał się etatowym rezerwowym. W związku z tym 21-latek w najbliższym okienku transferowym zmieni klub.

Początkowo nic nie zapowiadało takiego zwrotu wydarzeń. Sebastian Walukiewicz bardzo szybko zaaklimatyzował się w Cagliari i już w pierwszym sezonie od transferu z Pogoni Szczecin zagrał w czternastu meczach swojej drużyny w Serie A. Runda jesienna kolejnych rozgrywek zapowiadała się równie obiecująco.

21-latek rozegrał w pierwszą część sezonu niemal od deski do deski. Później jednak przyszły problemy ze zdrowiem i znaczący spadek formy, który doprowadził do tego, że Walukiewicz od połowy lutego nawet nie powąchał murawy. Taki stan rzeczy najprawdopodobniej kosztował go również miejsce w kadrze na Euro.

6-krotny reprezentant Polski nie ma zamiaru dłużej czekać i weźmie sprawy w swoje ręce. Jak podaje Piotr Dumanowski z „Eleven Sports”, Walukiewicz latem zamieni Cagliari na Torino, gdzie dołączy do swojego rodaka, Karola Linettego.

Portal Transfermarkt aktualnie wycenia Sebastiana Walukiewicza na 7,5 mln euro.

https://twitter.com/PDumanowski/status/1412120833192087558
Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej