Polacy za granicą

Sebastian Walukiewicz zmieni klub. Polak zostanie jednak we Włoszech

Fot. Screen // YouTube // Cagliari

Sebastian Walukiewicz w ciągu kilku miesięcy z podstawowego piłkarza Cagliari stał się etatowym rezerwowym. W związku z tym 21-latek w najbliższym okienku transferowym zmieni klub.

Początkowo nic nie zapowiadało takiego zwrotu wydarzeń. Sebastian Walukiewicz bardzo szybko zaaklimatyzował się w Cagliari i już w pierwszym sezonie od transferu z Pogoni Szczecin zagrał w czternastu meczach swojej drużyny w Serie A. Runda jesienna kolejnych rozgrywek zapowiadała się równie obiecująco.

21-latek rozegrał w pierwszą część sezonu niemal od deski do deski. Później jednak przyszły problemy ze zdrowiem i znaczący spadek formy, który doprowadził do tego, że Walukiewicz od połowy lutego nawet nie powąchał murawy. Taki stan rzeczy najprawdopodobniej kosztował go również miejsce w kadrze na Euro.

6-krotny reprezentant Polski nie ma zamiaru dłużej czekać i weźmie sprawy w swoje ręce. Jak podaje Piotr Dumanowski z „Eleven Sports”, Walukiewicz latem zamieni Cagliari na Torino, gdzie dołączy do swojego rodaka, Karola Linettego.

Portal Transfermarkt aktualnie wycenia Sebastiana Walukiewicza na 7,5 mln euro.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.