Kadra

Paulo Sousa ujawnił, o czym rozmawiał z Krychowiakiem.

Po poniedziałkowym treningu reprezentacji Polski wszyscy zawodnicy udali się do szatni oprócz Grzegorza Krychowiaka. Pomocnik został na chwilę, aby porozmawiać z Paulo Sousą. Selekcjoner w rozmowie z „TVP Sport” ujawnił, czego dotyczyła ta wymiana zdań.

Grzegorz Krychowiak jak na razie nie może zaliczyć tego turnieju do udanych. W pierwszym spotkaniu przeciwko Słowacji otrzymał czerwoną kartkę, czym pozbawił Polaków szans na zwycięstwo. W konsekwencji swojej kary indywidualnej nie mógł pojawić się na boisku w meczu przeciwko Hiszpanii, który nasi reprezentanci zremisowali 1:1. Wszystko wskazuje jednak na to, że dostanie on szansę rehabilitacji

W obliczu kontuzji Jakuba Modera Krychowiak wydaje się jedyną opcją na zastąpienie go w środku pomocy na środowy mecz przeciwko Szwedom. Paulo Souza w wywiadzie dla „TVP Sport” ujawnił jakie wskazówki przekazał pomocnikowi w poniedziałek.

– Często rozmawiam tak z piłkarzami. Również w hotelu, nie tylko tutaj na boisku. Rozmawiamy o tym, co może się wydarzyć w meczu – o pozycjach, zachowaniu. W Hiszpanii Krychowiak był jedną z najważniejszych osób na ławce. Dużo krzyczał, wspierał, był bardzo zaangażowany w grę. Tego oczekujemy. Ci, którzy nie grają, wspierają i podpowiadają z ławki. A reszta stara się to zrealizować – zaznaczył selekcjoner.

W kolejnej części wywiadu zwrócił uwagę na to, co będzie najważniejsze w spotkaniu ze Szwecją. Zaznaczył, że jedną z najważniejszych rzeczy będzie utrzymanie koncentracji przez cały mecz.

– Pierwsza sprawa, nad którą pracujemy, to mentalność, nastawienie i determinacja. Przekonanie, które musimy mieć w każdej akcji – kiedy mamy piłkę i gdy jej nie mamy. Skupienie na zadaniu. Każdy musi wiedzieć, co ma robić – stwierdził Sousa

– Nie może zabraknąć nam koncentracji w meczu. Na to mamy wpływ, na wiele innych okoliczności nie. Musimy wiedzieć co zrobić w danej sytuacji w zależności od tego, gdzie jest piłka, kolega z zespołu i przeciwnik. Podjąć właściwą decyzję. Trzecia sprawa, którą wyraźnie poprawiliśmy już w meczu z Hiszpanią, to szybkość naszej gry – zakończył selekcjoner.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713