Transfery

Gigant rusza po Haalanda. W grze układ z Mino Raiolą

grafika: własna/Krótka Piłka

W sezonie 2020/21 Erling Haaland potwierdza, że drzemią w nim olbrzymie umiejętności. 20-letniemu napastnikowi bacznie przyglądają się najlepsze kluby, mając nadzieję, że zasili on ich szeregi. Według dziennikarzy „Daily Mail” w ostatnich tygodniach pojawił się nowy faworyt do zatrudnienia Norwega.

Brytyjczycy przytaczają w swoim artykule, że w umowie Haalanda z zespołem z Zagłębia Ruhry jest zawarta specjalna klauzula. Dotyczy ona opcji wykupu piłkarza za kwotę, która wynosi 90 mln funtów. Warunkiem skorzystania z tego zapisu jest jednak przelanie całej kwoty tylko i wyłącznie w jednej racie.

Dziennikarze „Daily Mail” uważają, że najpoważniejszym kandydatem do zatrudnienia lidera strzelców tegorocznej edycji Ligi Mistrzów jest Manchester City. Dla „Obywateli” nie byłoby problemu, aby wyłożyć za Haalanda 90 mln euro. Co więcej, Brytyjczycy sądzą, że o transferze może przesądzić chęć Mino Raioli do pogodzenia się z Pepem Guardiolą.

Agent napastnika zamierza poprawić stosunki z hiszpańskim szkoleniowcem. Te nadszarpnął konflikt, gdy ówczesny trener „Dumy Katalonii” postanowił pozbyć się Zlatana Ibrahimovicia z drużyny zaledwie rok po zakontraktowaniu Szweda. Ta decyzja nie przypadła do gustu zarówno „Ibrze”, jak i jego agentowi. Teraz jednak Mino Raiola chce wyciągnąć pomocną dłoń do Guardioli, który widzi w Haalandzie wzmocnienie linii ataku.

W sezonie 2020/21 Norweg wystąpił w 29 spotkaniach. Zdobył w nich aż 31 bramek oraz zanotował 8 asyst. Portal Transfermarkt wycenia go aktualnie na 110 mln euro.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.