Euro 2020

Lewandowski zabrał głos po porażce. Kapitan zaapelował do kibiców reprezentacji

fot. własne / Paweł Jerzmanowski

Reprezentacja Polski przegrała w pierwszym meczu grupowym ze Słowacją. Podopieczni Paulo Sousy zawiedli na całej linii, znacząco komplikując swoją sytuację w turnieju rangi mistrzowskiej. Wśród zarówno dziennikarzy, jak i kibiców nie brakuje głosów, że strata trzech punktów w spotkaniu otwarcia oznacza koniec marzeń dla „Biało-Czerwonych”. Robert Lewandowski za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelował o wsparcie. Kapitan drużyny narodowej przyznał również, że zespół zrobi wszystko, aby poprawić grę w następnych spotkaniach.

Powiedzieć, że polscy piłkarze zawiedli, to tak, jakby nie powiedzieć nic. Kadrowicze po raz kolejny pod wodzą portugalskiego szkoleniowca popełnili wiele prostych błędów w defensywie. Dobrze nie wyglądała również gra w konstruowanie akcji ofensywnych. Nasi zawodnicy grali zrywami, przez większość spotkania bijąc głową w słowacki mur. Z całą pewnością nie pomogło także zachowanie Grzegorza Krychowiaka, który w drugiej połowie rywalizacji został wyrzucony z boiska za dwie żółte kartki. Pozostał niesmak i rozczarowanie, ponieważ ponownie kibice reprezentacji Polski musieli przełknąć gorycz porażki drużyny narodowej na turnieju rangi mistrzowskiej.

Niezadowolenia nie kryli też polscy piłkarze, dla których był to kolejny blamaż. Przegraliśmy bowiem z zespołem, który wydawał się najłatwiejszym przeciwnikiem w grupie, przynajmniej na papierze. Swoją wartość udowadnia się jednak na boisko, a nie w wyliczeniach wartości graczy. Słowacy nie zagrali wybitnego spotkania, ale trzeba przyznać, że konsekwentnie dążyli do celu, próbując wykorzystać wszystkie swoje atuty. Niestety, na Polaków to wystarczyło. Robert Lewandowski za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił się z prośbą do kibiców drużyny narodowej.

„Wierzyliśmy, że po zdobyciu wyrównującej bramki, mecz pójdzie po naszej myśli. Tak się jednak nie stało. Zdajemy sobie sprawę, że nasza sytuacja jest teraz ciężka, ale będziemy robić wszystko, żeby w pozostałych spotkaniach wyglądało to lepiej. Walczymy dalej. Dziękujemy, że jesteście z nami” – napisał kapitan reprezentacji Polski.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.