Ekstraklasa

Paweł Wszołek bliski transferu do Bundesligi. Zagra z innym Polakiem

Fot. Paweł Jerzmanowski

Przyszłość Pawła Wszołka wydaje się być przesądzona. Według Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl, Polak przeniesie się latem do Unionu Berlin.

Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że Paweł Wszołek najprawdopodobniej nie przedłuży swojego kontraktu z Legią Warszawa. Jego umowa ze stołecznym klubem wygasa za miesiąc i nie ma szans, aby rozstała rozszerzona o kolejne lata. Problemem były przede wszystkim kwestie finansowe.

Legia nie chciała dać swojemu pomocnikowi podwyżki, więc ten już wkrótce spakuje swoje walizki. Początkowo doniesienia medialne wskazywały na to, iż Lech Poznań może być kolejnym klubem 29-latka. Oferty miały napływać także z innych zespołów naszej Ekstraklasy, jednak na horyzoncie pojawiła się zdecydowanie lepsza perspektywa.

Jak donosi Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Paweł Wszołek lada moment podpisze kontrakt z rewelacją zakończonego niedawno sezonu Bundesligi – Unionem Berlin. Były klub Rafała Gikiewicza zaskoczył wszystkich i rzutem na taśmę zakwalifikował się do eliminacji Ligi Konferencji.

„Die Eisernen” szukają aktualnie wzmocnień na europejskie puchary, a skrzydłowy Legii jest dla nich idealnym typem piłkarza. Polak to silny i wytrzymały zawodnik, w dodatku niedrogi. Dla Wszołka ten kontrakt może być natomiast ostatnim dużym w zawodowej karierze, więc jeżeli nie nastąpi żaden kataklizm, już niedługo zobaczymy 29-latka w koszulce Unionu.

Taki transfer oznaczałby, że Wszołek zostanie nowym kolegom klubowym Tymoteusza Puchacza, który niedawno zamienił Poznań na Berlin.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.