Polska piłka

Kibice wrócą na trybuny? PZPN przedstawia argumenty

fot. własne/ Paweł Jerzmanowski

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu „meczyki.pl”, istnieje szansa, że na trybuny polskich stadionów wrócą kibice. Aktualnie wszystkie widowiska sportowe muszą odbywać się bez udziału publiczności

Kibice od zawsze towarzyszyli zmaganiom sportowców, lecz od marca 2020 roku ich udział jest znacznie ograniczony. Polskie stadiony, co prawda były otwarte w lecie, ale gdy jesienią przyszła kolejna fala zakażeń, rząd postanowił je zamknąć.

Teraz pojawia się promyk nadziei w sercach piłkarskich kibiców, ponieważ we wtorek odbędzie się posiedzenie Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, podczas którego PZPN zaprezentuje argumenty za powrotem fanów. Otwarcie kin oraz basenów może być pretekstem do porozmawiania o wpuszczeniu fanów na stadiony, które znajdują się na otwartym powietrzu.

Jeśli rząd zgodzi się na propozycje PZPN-u, to najprawdopodobniej już 1 marca będziemy mogli usłyszeć doping na polskich stadionach. Początkowo na obiekty będzie wpuszczana ograniczona ilość sympatyków.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713