Włochy

Trzęsienie ziemi w Interze! Po sukcesie odejdzie trener i największa gwiazda?

grafika: własna/Krótka Piłka

Według doniesień „La Gazzetty dello Sport” w najbliższych dniach w Interze ma dojść do niespodziewanego trzęsienia ziemi! Włoscy dziennikarze są niemal pewni, że z klubem pożegna się architekt sukcesu – Antonio Conte. W dodatku zespół mogą opuścić najważniejsi piłkarze.

Nawet wielki sukces, jakim niewątpliwie było odebranie Mistrzostwa Włoch Juventusowi, nie pozwolił podźwignąć Interu z problemów finansowych. Włodarze w ich obliczu są zmuszeni do ponownego zaplanowania budżetu na najbliższe lata. Według doniesień nie znajdzie się w nim miejsce na pensje dla najlepszych piłkarzy.

Plany chińskiego właściciela nie podobają się oczywiście Antonio Conte, który zdeklarował, że nie zamierza kontynuować swojej pracy w Mediolanie, jeśli jego najlepsi piłkarze zostaną sprzedani. To według doniesień włoskich mediów oznacza zwolnienie byłego trenera między innymi Chelsea, który pełni funkcje szkoleniowca Interu od 2019 roku.

Taki sam los może czekać Romelu Lukaku. Belgijski snajper jeśli nie zostanie zmuszony do odejścia, to sam może wyrazić taką chęć w geście solidarności z trenerem. W jego kontekście często wymienia się nazwę Chelsea, która potrzebuje klasycznej „dziewiątki” i byłaby gotowa sprowadzić ponownie zawodnika.

Conte trenuje Inter od 31 maja 2019 roku. W tym czasie zdołał pierwszy raz od 11 lat wygrać upragnione Mistrzostwo Włoch. Może się on również poszczycić wysoką średnia punktów na mecz opiewającą na 2,11.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713