Włochy

Gigant zabiega o Zielińskiego. Włoski ekspert rozjaśnił sytuację


Piotr Zieliński
Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Piotr Zieliński w ostatnich tygodniach był łączony z kilkoma angielskimi klubami. Jednak według Gianluci Di Marzio pomocnik w tym oknie transferowym nie zmieni swojego pracodawcy.

Letnie okno transferowe to okres wielu plotek produkowanych masowo przez dziennikarzy. Nie inaczej było w przypadku Piotra Zielińskiego, którym miał być zainteresowany między innymi Manchester City. Takie doniesienia dementuje jednak włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio

– Uważam, że Zieliński zostanie w Napoli. Luciano Spalletti bardzo na niego liczy. Myślę też, że Manchester City nie sprowadzi w tym okienku pomocnika. Byli zainteresowani Locatellim, a później przedłużyli kontrakt z Fernandinho. Po podpisaniu z nim nowego kontraktu przestali szukać nowych pomocników – powiedział Włoch na kanale „Amici Sportivi”.

– Zieliński to piłkarz bardzo podobny do De Bruyne. Jeśli masz w drużynie kogoś takiego jak Belg i miałbyś sprowadzić dodatkowo Zielińskiego, robi się z tego istotne przedsięwzięcie. Powtórzę jednak: nie sądzę, żeby Napoli chciało w ogóle pozbywać się teraz Zielińskiego. Już prędzej Ruiza albo Koulibaly’ego. Uważam, że Zieliński znajduje się w samym centrum projektu Spallettiego w Napoli – zakończył dziennikarz.

Polski pomocnik występuje w Neapolu od 2016 roku. W tym czasie wystąpił w 239 spotkaniach, strzelając przy tym 32 bramki i notując 28 asyst

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713