Ekstraklasa

Ujawniono zarobki klubów Ekstraklasy. Pogoń i Raków nie odstają od Legii!

FOT PAWEL JERZMANOWSKI

Ekstraklasa S. A. ujawniła jakie wynagrodzenie wypłaciła klubom z najwyższego szczebla rozgrywkowego w Polsce za sezon 2020/21. Według opublikowanej grafiki najwięcej zarobiły: Legia Warszawa, Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin.

Taki stan rzeczy nie może dziwić, ponieważ te trzy zespoły były wyraźnie lepsze od reszty ligi. Trzecia w tabeli Pogoń miała ostatecznie aż dziewięć punktów przewagi nad czwartym Śląskiem. Niespodziewana jest jednak stosunkowo niewielka różnica pomiędzy Legią, a drugim i trzecim miejscem

Mistrz Polski z pewnością „nie odjedzie” reszcie stawki za pieniądze z Ekstraklasy. „Wojskowi” zarobili zaledwie siedem milionów więcej niż Pogoń i Raków. Kwoty wypłacone kolejnym klubom to: 29,9 mln; 22 mln; 22;1 mln. Pieniądze te na pewno pomogą lepiej przygotować się na udział europejskich pucharach naszym reprezentantom.

Po drugiej stronie barykady znajduje się Stal, Podbeskidzie oraz Wisła Płock. Te trzy drużyny zgarnęły poniżej 10 mln złotych. Co ciekawe, to nie jedyny spadkowicz, a zespół z Mielca zarobił najmniej. Spowodowane jest to faktem, że na przychody klubów nie wpływa tylko poziom sportowy, ale również między innymi ranking historyczny.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713