Sport 247

Robert Lewandowski ma nowy cel. Jerzy Engel nie ma wątpliwości

Zdaniem Jerzego Engela Robert Lewandowski ma przed sobą nowy cel, który będzie chciał zrealizować w najbliższym czasie.

W sobotnie popołudnie Robert Lewandowski przeszedł do historii niemieckiej piłki. Polski snajper pobił 50-letni rekord Gerda Muellera, który w jednym sezonie zdobył 40 bramek. W miniony weekend Lewandowski wyrównał wynik legendarnego Niemca, a w ostatniej kolejce pobił ten wyczyn.

Lewandowski jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie i niewątpliwie będzie chciał osiągać kolejne sukcesy i bić kolejne rekordy. Zdaniem Jerzego Engela w najbliższym czasie „Lewy” skupi się na tym, aby do osiągnięć klubowych dołożyć sukces z reprezentacją Polski. A i sam zawodnik mógłby zamienić rekord Muellera, gdyby to oznaczało, że dołoży osiągnięcie z kadrą.

Bardzo się cieszę, że mamy takiego napastnika, który właśnie stał się legendą Bundesligi. Dla nas jednak najważniejsze są jego bramki dla kadry. Myślę, że sam Robert zamieniłby pobicie rekordu Gerda Muellera właśnie na sukces z reprezentacją. To jego najważniejsza drużyna

powiedział Engel w rozmowie z „WP Sportowe Fakty”

Już od 24 maja rozpocznie się zgrupowanie w Opalenicy, gdzie reprezentacja Polski zacznie przygotowania do Euro 2020. Czy będzie to początek drogi do sukcesu Lewandowskiego z biało-czerwonymi?

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.