Kadra

Luis Enrique wypowiedział się na temat reprezentacji Polski. Selekcjoner Hiszpanów pozytywnie o naszej kadrze

Fot. Screen // YouTube / Selección Española de Fútbol (SeFutbol)

– W moich oczach to zespół, w którym indywidualny poziom zawodników jest wysoki. Kilku czołowych zawodników już znamy z analizy – w rozmowie z Przemysławem Langierem z portalu goal.pl przyznał Luis Enrique, selekcjoner reprezentacji Hiszpanii pytany o siłę polskiej kadry.

Reprezentacja Hiszpanii będzie zdecydowanie najtrudniejszym rywalem Polski podczas zbliżających się mistrzostw Europy. Zespół „La Furia Roja” będzie drugim rywalem Biało-czerwonych podczas Euro (wcześniej zagramy ze Słowacją, a później ze Szwecją). Zdecydowanym faworytem będą Hiszpanie. Ich selekcjoner docenia jednak klasę rywali.

Luis Enrique wypowiedział się na temat reprezentacji Polski. Selekcjoner Hiszpanów pozytywnie o naszej kadrze

Selekcjoner Hiszpanów o opinię dotyczącą polskiej kadry został poproszony w rozmowie z portalem goal.pl. – Na dziś trudno ocenić, jak będzie wyglądał nasz mecz, bo zawsze na drugie spotkanie wpływa to, co zrobiliśmy w pierwszym. Ale powtórzę – nie spodziewam się, że będzie nam łatwo – przyznał 51-latek.

I dodał, analizując potencjał Biało-czerwonych: W moich oczach to zespół, w którym indywidualny poziom zawodników jest wysoki. Kilku czołowych zawodników już znamy z analizy. Często zmieniacie system, na przykład przeciwko największym zespołom wychodzicie ustawieniem z pięcioma obrońcami. Ale to nic nowego dla nas, przecież w eliminacjach zderzamy się z różnymi systemami taktycznymi.

W rozmowie z Enrique nie mogło zabraknąć pytania o Roberta Lewandowskiego, kapitana i najlepszego zawodnika reprezentacji Polski. – To bez wątpienia piłkarz, który się wyróżnia. Nie ma sensu mówić o jego wartości dla europejskiego futbolu, bo jest ona oczywista. Nie przepadam za dyskusjami o indywidualnościach, bo po pierwsze to przynosi pecha. Po drugie im więcej opowiadasz o danym zawodniku, tym lepiej on gra. Siła naszych trzech grupowych rywali oparta jest na dobrej grze zespołowej – przyznał dyplomatycznie Enrique.

Początek mistrzostw Europy już za niecały miesiąć, 11 czerwca. Pierwszy mecz Polaków odbędzie się 14.06 (ze Słowacją). Z Hiszpanią zagramy 19 czerwca, a ze Szwecją cztery dni później.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.