Kadra

Przewidywany skład Polski na mecz z Albanią. Paulo Sousa dąży do stabilizacji

Fot. Własne/Paweł Jerzmanowski

We wtorek reprezentacja Polski zmierzy się z Albanią. Ten mecz będzie miał kluczowe znaczenie w kontekście walki o drugie miejsce w grupie. Stawką jest więc awans do baraży. Paulo Sousa, zgodnie z zapowiedziami, wymieni niemal cały skład w porównaniu do tego, który wystawił w spotkaniu przeciwko San Marino. Nie będzie jednak kombinował i postawi na „pewniaków”.

Przed „Biało-Czerwonymi” arcyważna rywalizacja. Nasza drużyna narodowa nie może sobie pozwolić na porażkę w meczu z Albanią. Taki rezultat sprawi, że niemal na pewno przekreślimy swoje szanse na wywalczenie miejsca, które zapewni udział w barażach do mistrzostw świata. Dlatego też cel może być tylko jeden – wywieźć korzystny rezultat z gorącego terenu.

Przewidywany skład Polski na mecz przeciwko Albanii

Paulo Sousa w poniedziałek wziął udział w konferencji prasowej przed najbliższym spotkaniem grupowym. Selekcjoner reprezentacji przyznał, że mniej więcej wie, na kogo postawi we wtorek. Powiedział, że ma wątpliwości tylko i wyłącznie odnośnie do obsady dwóch pozycji.

– W tym momencie mam dwie wątpliwości (co do składu – przyp. red.). W trakcie jutrzejszego treningu podejmiemy decyzję – powiedział Paulo Sousa w trakcie konferencji prasowej.

Według doniesień medialnych Paulo Sousa postawi na sprawdzonych do tej pory zawodników. Trzon zespołu pozostanie identyczny, lecz selekcjoner może dokonać zmian na wahadłach. Najprawdopodobniej na prawej stronie zobaczymy Bartosza Bereszyńskiego, który do tej pory występował w trójce stoperów (w to miejsce wskoczy Paweł Dawidowicz). Wątpliwy jest bowiem występ Kamila Jóźwiaka od pierwszego gwizdka arbitra, ponieważ skrzydłowy Derby County stracił plac w angielskim zespole.

Natomiast po drugiej stronie może zagrać Przemysław Frankowski, który w ostatnim czasie bardzo dobrze spisuje się we Francji. Szansę gry na tej pozycji ma również Tymoteusz Puchacz. On jednak jest zmiennikiem w swoim klubie, dlatego Paulo Sousa decyzję odnośnie do obsady lewej flanki podejmie po wtorkowej jednostce treningowej.

Przypuszczalny skład Polski na mecz z Albanią (według „TVP Sport”, „Przeglądu Sportowego” czy „Sport.pl”): Szczęsny – Dawidowicz, Glik, Bednarek – Bereszyński, Krychowiak, Moder, Zieliński, Frankowski – Buksa, Lewandowski

Alternatywna wersja składu (według „Meczyki.pl”): Szczęsny – Dawidowicz, Glik, Bednarek – Jóźwiak (Bereszyński), Krychowiak, Moder, Zieliński, Puchacz – Buksa, Lewandowski.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.