Hiszpania Transfery

Barcelona pozbędzie się dwóch legend klubu. Piłkarze wystawieni na sprzedaż

grafika: własna/Krótka Piłka

FC Barcelona szykuje kadrową rewolucję. W trakcie letniego okna transferowego drużynę Ronalda Koemana ma opuścić kilku piłkarzy. W programie „El Chiringuito” zdradzono nazwiska dwóch z nich.

Zdobycie Pucharu Hiszpanii i szansa na mistrzostwo – mimo kryzysu sprzed kilku miesięcy, sezon FC Barcelony nie należy do całkowicie nieudanych. Mimo tego Katalończycy szykuję kadrową rewolucję, która pozwoli im walczyć o najwyższe cele w przyszłym sezonie. Żeby sprowadzić nowych zawodników, Barca najpierw musi jednak kilku graczy sprzedać.

Barcelona pozbędzie się dwóch legend klubu. Piłkarze wystawieni na sprzedaż

W programie „El Chiringuito” zdradzono nazwiska dwóch graczy, których prezes Joan Laporta będzie chciał się pozbyć. To dwa filary klubu, występujące w nim od wielu lat – Jordi Alba, grający w Barcelonie od 2012 roku, a także Sergio Busquets, który piłkarzem Blaugrany jest od początku kariery. Laporta nie liczy na zarobek na wspomnianej dwójce. Jego celem jest zmniejszenie kwot wydawanych na pensje, a pozbycie się Alby i Busquetsa pozwoli zaoszczędzić nawet 15 mln euro.

Chęć sprzedania doświadczonej dwójki mimo wszystko może jednak zaskakiwać. Obydwaj zawodnicy nadal są bowiem pierwszoplanowymi postaciami klubu. Pierwszy w tym sezonie rozegrał 45 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 5 goli i zaliczył 15 asyst. Drugi zebrał o jeden występ więcej. Nie zdobył żadnej bramki i zaliczył cztery asysty.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.