Ligi zagraniczne

Ogromny zjazd formy Aleksandara Sedlara. Hiszpania zweryfikowała byłą gwiazdę Ekstraklasy

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Aleksandar Sedlar był jednym z filarów Piasta w sezonie 2018/19. Wówczas zespół pod wodzą Waldemara Fornalika nieoczekiwanie sięgnął po tytuł mistrzowski. Piłkarze oraz trener z Gliwic zdominowali Galę Ekstraklasy, na której aż sześciu z nich otrzymało statuetki. Jednym z nich był także Serb, który w trakcie letniego okienka transferowego zmienił barwy klubowe. Przenosiny do Hiszpanii nie okazały się jednak dobrym wyborem, ponieważ obrońca nie pełni aktualnie ważnej funkcji w drugoligowej Mallorce.

Z całą pewnością można stwierdzić, że Aleksandar Sedlar był jednym z filarów zwycięskiej drużyny Piasta z sezonu 2018/19. Wraz z Jakubem Czerwińskim stworzyli najlepszy duet obrońców w Ekstraklasie, dzięki któremu drużyna była w stanie przeciwstawić się każdemu rywalowi w lidze. Umiejętności Serba doceniono i przyznano mu statuetkę Obrońcy Sezonu 2018/19. Tak wówczas prezentowała się lista nagrodzonych graczy.

  • Piłkarz Sezonu 2018/19: Joel Valencia (Piast Gliwice)
  • Trener Sezonu 2018/19: Waldemar Fornalik (Piast Gliwice)
  • Bramkarz Sezonu 2018/19: Frantisek Plach (Piast Gliwice)
  • Obrońca Sezonu 2018/19: Aleksandar Sedlar (Piast Gliwice)
  • Pomocnik Sezonu 2018/19: Joel Valencia (Piast Gliwice)
  • Napastnik Sezonu 2018/19: Igor Angulo (Górnik Zabrze)
  • Młodzieżowiec Sezonu PKO Banku Polskiego: Patryk Dziczek (Piast Gliwice)

Sedlar nie poradził sobie po wyjeździe z Gliwic

Była to ostatnia kampania, w której Sedlar rywalizował na polskich boiskach. W trakcie letniego okna transferowego przeniósł się do do Mallorki, która wówczas wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Niestety, sezon 2019/20 dla zarówno klubu, jak i serbskiego obrońcy był tragiczny. Drużyna spadła z ligi, a były piłkarz Piasta Gliwice szansę gry otrzymał dopiero po kilku miesiącach. Łącznie uzbierał 14 występów we wszystkich rozgrywkach.

Mogło się wydawać, że po degradacji wciąż będzie pełnił znaczącą rolę w zespole, w którym zaczął grać regularnie w końcówce ubiegłej kampanii. Tak się jednak nie stało i Sedlar ponownie wylądował na ławce. Do tej pory zdołał wystąpić w 12 spotkaniach. Co więcej, spędził na murawie zaledwie 545 minut. Mallorca zajmuje aktualnie 2. miejsce w tabeli i jest o krok od awansu.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.