Ekstraklasa

Paweł Wszołek może odejść z Legii. Ma oferty z Włoch

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

Paweł Wszołek prawdopodobnie opuści latem Legię Warszawa. 28-latek nie może dogadać się z władzami „Wojskowych” w kwestii podwyżki pensji. Chętnych na Polaka nie brakuje.

Wszołek trafił do Legii Warszawa w 2019 roku po 3-letnim epizodzie w angielskim QPR. Od momentu podpisania kontraktu jest dosyć ważną twarzą przy Łazienkowskiej. Tylko w tym sezonie 28-latek wystąpił w 29 meczach Legii, strzelając w nich 5 goli oraz notując 6 asyst.

Kontrakt urodzonego w Tczewie pomocnika wygasa wraz z zakończeniem kampanii 20/21 i póki co nie widać perspektyw, by został przedłużony. Problem leży przede wszystkim w oczekiwaniach finansowych Wszołka.

Wiemy, jak ważny jest to piłkarz. Myślę, że pozycja wahadłowego jeszcze bardziej uwidoczniła jego potencjał. Ma świetne liczby, jedne z najlepszych w całej lidze. Paweł jest wartościowym zawodnikiem, ale musi znaleźć porozumienie z klubem. Na dzień dzisiejszy nie mogę niczego przesądzać.

Mówił ostatnio Czesław Michniewicz.

Według informacji Przeglądu Sportowego, Paweł Wszołek oczekuje od Legii sporej podwyżki, jeżeli „Wojskowi” myślą o przedłużeniu kontraktu z 28-latkiem. Co więcej, pomocnik ma na stole oferty od wielu klubów, a najbardziej atrakcyjne pochodzą z ligi włoskiej.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.