Superliga

Ceferin zapowiada drakońskie kary dla klubów zamieszanych w Super Ligę. W grę wchodzi nawet wykluczenie z LM

Fot. Screen // El Chiringuito

Od utworzenia Super Ligi minęło już kilka dni i wiemy, że w najbliższym czasie wielki projekt Florentino Pereza nie wejdzie w życie. Prezes Realu Madryt wraz z kilkoma innymi klubami poszedł na wojnę z UEFA, której szef zapowiada nałożenie sankcji na drużyny najbardziej trzymające się projektu.

Bieżąca edycja Ligi Mistrzów odbędzie się bez żadnych zmian. Tak postanowił kongres UEFA podczas piątkowych obrad. Media donosiły przed spotkaniem, że Real Madryt może zostać ukarany za działania swojego prezesa w trybie natychmiastowym. Początkowo mówiono o karach dla wszystkich klubów zamieszanych w Super Ligę. Wycofanie się Manchesteru City i Chelsea z projektu zwróciło pełną uwagę federacji na mistrzów Hiszpanii.

Angielskie kluby mogą liczyć na taryfę ulgową także w sankcjach na przyszły sezon. Aleksander Ceferin zapowiedział już, że wszystkie ekipy związane z nowym tworem zostaną ukarane, jednak Wyspiarze wycofali się z projektu jako pierwsi. Słoweniec natomiast w bardzo mocnych słowach zaatakował Real Madryt, Barcelonę oraz Juventus (rozmowa z Daily Mail.

Każdy musi ponieść konsekwencje tego, co zrobił. Nie możemy udawać, że nic się nie wydarzyło. Nie można zrobić czegoś takiego, a potem powiedzieć: „Zostałem ukarany, bo wszyscy mnie nienawidzą”. Nie mają problemów z powodu nikogo innego, tylko przez samych siebie. Zobaczymy za kilka dni, co będziemy musieli zrobić

Powiedział 53-latek.

Dla mnie jest różnica między klubami z Anglii i pozostałymi sześcioma zespołami. Wycofali się jako pierwsi. Przyznali, że popełnili błąd. Dla mnie są trzy grupy z tej dwunastki. Angielska szóstka, która wyszła z Superligi jako pierwsza, potem kolejne trzy drużyny – Milan, Inter i Atletico, a na końcu Juventus, Real i Barcelona.

Ocenił szef UEFY.

To ci, którzy myślą, że Ziemia jest płaska, a Superliga nadal istnieje. Jest między nimi duża różnica. Ukarani będą wszyscy. Ale w jaki sposób? Zobaczymy. Na razie jest za wcześnie, abym o tym mówił.

Dodał Słoweniec.

Ceferin uważa, że to właśnie Real Madryt, Barcelona i Juventus są najbardziej powikłane w Super Ligę, a także mimo ostrzeżeń, jakie te kluby dostały dotychczas, nadal nie rezygnują z planów wprowadzenia w życie nowych rozgrywek. Podkreśla to przede prezes „Królewskich” i Super Ligi, Florentino Perez.

Kluby podpisały wiążący kontrakt i nie mogą opuścić Superligi. Niektóre z nich musiały zakomunikować, że odchodzą z powodu całej presji, ale ten lub inny bardzo podobny projekt powstanie i mam nadzieję, że nastąpi to wkrótce.

Zadeklarował Hiszpan.

Według Daily Mail wszystkie trzy drużyny mają zostać ukarane nawet wykluczeniem z przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.