Superliga

Pierwszy klub założycielski już rozważa wycofanie się z Superligi! Może ulec protestom kibiców

Atmosfera wokół Superligi jest coraz gorętsza. Dziennikarze „The Times”, Martyn Ziegler i Matt Lawton poinformowali, że jeden z klubów założycielskich już rozważa wycofanie się z projektu. Rozważania te mają być efektem protestów kibiców. Nie wiadomo, o jaki zespół dokładnie chodzi. Wiadomo jednak, że o któryś z angielskich.

Historyczna rewolucja, która na zawsze może odmienić piłkę nożną, dzieje się na naszych oczach. W niedzielę wieczorem 12 klubów założycielskich potwierdziło utworzenie Superligi. Rozgrywki mają wystartować od sierpnia bieżącego roku. Tym samym rozpoczną walkę o kibiców z UEFA, do której należą rozgrywki Ligi Mistrzów.

Pierwszy klub założycielski już rozważa wycofanie się z Superligi! Może ulec protestom kibiców

Lista drużyn założycielskich od niedzieli jest powszechnie znana. Do tej pory wydawało się, że brakuje jedynie ośmiu pozostałych drużyn. Jak się jednak okazuje, Superliga może mieć problem z zebraniem kompletu zespołów. Bayern Monachium, Borussia Dortmund, PSG i FC Porto już odmówiły udziału w rozgrywkach. Wycofać się z nich może też jeden z klubów założycieli.

Sensacyjną informację podali dziennikarze „The Times”. Martyn Ziegler i Matt Lawton twierdzą, że szefowie jednego z zespołów zaczęli rozważać wycofanie się z rewolucyjnego projektu ze względu na protesty kibiców. Wspomniana dwójka co prawda nie podała nazwy klubu, ale przekazała, że chodzi o klub angielski. Oznacza to więc, że wycofanie rozważają władze któregoś z tych zespołów:

  • Manchester United
  • Manchester City
  • Liverpool
  • Arsenal
  • Chelsea
  • Tottenham

Jeżeli jedne z założycieli zdecyduje się na wyjście z projektu, negatywnie wpłynie to na wizerunek Superligi, która już teraz jest mocno krytykowana.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.